Cases-MacbookPro.png
21.6.2022

Akvizicí společnosti Senseye posiluje Siemens aktivity v oblasti prediktivní údržby a inteligentní správy zařízení pro průmyslové podniky

  • Siemens dále rozšiřuje portfolio služeb pro digitální podnik
  • Senseye je předním poskytovatelem řešení pro řízení výkonu a spolehlivosti průmyslových strojů na bázi umělé inteligence
  • Prediktivní údržba snižuje neplánované odstávky strojů, zvyšuje produktivitu a udržitelnost

Díky akvizici společnosti Senseye Siemens dále rozšiřuje své portfolio řešení a služeb v oblasti inovativní prediktivní údržby a inteligentní správy zařízení. Senseye je společnost s globální působností, která se zabývá průmyslovým analytickým softwarem. Sídlí v Southamptonu ve Velké Británii. Mimo jiné je i předním poskytovatelem řešení pro prediktivní údržbu zaměřenou na výsledky, která jsou určena pro výrobní a průmyslové podniky. Tato řešení umožňují snížit neplánované odstávky strojů až o 50 % a zvýšit produktivitu pracovníků údržby až o 30 %.

 

Řešení Senseye navíc pomáhají zvyšovat udržitelnost podniků díky delší životnosti aktiv a menšímu množství vyprodukovaného odpadu. Od 1. června 2022 je Senseye stoprocentní dceřinou společností britského Siemens holdings plc. Organizačně je včleněna do Siemens Digital Industries a je součástí obchodní jednotky Customer Services.

 

„Řešení Senseye využívající umělou inteligenci jsou doplněním našeho portfolia digitálních služeb pro efektivní a škálovatelnou prediktivní údržbu. Díky této akvizici budeme moci nabízet vysoce flexibilní řešení, která našim zákazníkům v celé řadě průmyslových odvětvích pomohou určit budoucí stav jejich strojů a zařízení, a tím zvýšit jejich celkovou efektivitu,“ říká Margherita Adragna, generální ředitelka divize Customer Services for Digital Industries koncernu Siemens AG.

 

Generální ředitel společnosti Senseye, Simon Kampa, k tomu dodává: „Společně můžeme dále znásobit úplný potenciál inovativních prediktivních technologií a našich hlubokých odborných znalostí. Díky globální působnosti firmy Siemens a jejich rozsáhlým znalostem v oblasti průmyslu budou naši současní i budoucí zákazníci moci využívat inovativní a snadno integrovaná řešení pro Průmysl 4.0, která jim přinesou měřitelné obchodní výsledky.“

 

Společnost Senseye se od svého založení v roce 2014 zaměřuje na škálovatelná a udržitelná řešení pro inteligentní řízení a správu aktiv a zařízení poskytovaná na bázi „software jako služba“ (Software-as-a-Service, SaaS). K tomu využívá nejmodernější, účelově vytvořené strojové učení a umělou inteligenci a nabízí tak globálně škálovatelné řešení, které umožňuje provádět prediktivní údržbu, snižovat neplánované odstávky a zlepšovat udržitelnost. Řešení lze bezproblémově integrovat do stávajících i nových investic do infrastruktury. Využívá data o strojích, údržbě a chování pracovníků údržby, aby bylo možné porozumět budoucímu stavu strojů a případným situacím, které budou vyžadovat lidskou pozornost. Řešení jsou určena pro pracovníky údržby a nevyžadují žádné předchozí znalosti v oblasti datové vědy nebo tradičního monitorování stavu strojů a zařízení.

Fotografie ke stažení

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení