IOX-Visual-2-X-blue-PPT_original.jpg
20.6.2024

Siemens představuje Simatic Workstation: průlomovou technologii v oblasti automatizace

  • Simatic Workstation poskytuje díky softwarově definované automatizaci bezprecedentní kontrolu nad automatizací a zabezpečením výrobního procesu
  • Ford Motor Company bude prvním zákazníkem, který použije technologii Simatic Workstation ve svých výrobních provozech

Společnost Siemens oznámila průlom v oblasti správy velkého počtu hardwarových řídicích jednotek ve výrobních závodech. Řešením je nová pracovní stanice Siemens Simatic Automation Workstation, která výrobcům umožňuje nahradit hardwarová PLC, konvenční HMI a edge zařízení jedinou softwarovou pracovní stanicí. Nové řešení přináší do prostředí výroby (OT) postupy známé v oblasti IT.

 

PLC jsou často označována za mozek továren, energetických sítí, kancelářských budov a vlaků. Stovky, dokonce tisíce těchto prvků je možné ve výrobních podnicích najít doslova na každém kroku. Každé takové zařízení vyžaduje rozsáhlé programování, aby bylo aktuální, bezpečné a sladěné s ostatními PLC v daném prostředí. Naproti tomu každou stanici Simatic Workstation lze zobrazit a spravovat z jednoho místa.

 

Programování, aktualizace a opravy lze do celé sestavy implementovat současně a výrobní linka tak zůstává synchronizovaná. Jednou ze situací, kdy se jasně ukazuje přidaná hodnota tohoto řešení je stav, kdy je potřeba rychle zvyšovat nebo snižovat kapacitu v reakci na výkyvy v poptávce. Výrobce již nemusí nastavovat jednotlivé řídicí prvky ve výrobě, Simatic Workstation umožňuje rychle a najednou nasadit programy přizpůsobené aktuálnímu stavu poptávky v jednom kroku.

 

Siemens Simatic Workstation je tzv. on-premise OT zařízení, které využívá technologii Siemens industrial edge, jež nabízí vysokou datovou propustnost s nízkou latencí potřebnou pro provoz široké škály modulárních aplikací. Řešení je ideální nejen pro tradiční úkoly automatizace, jako je řízení pohybu, sekvenování a bezpečnost, ale stává se i platformou pro budoucí úlohy automatizace. Ty zahrnují i průmyslové funkcionality AI-in-the-control-loop, jako jsou vizuální kontrola nebo robotické uchopení a umístění.

 

V době kolísající poptávky a dodávek již výrobci nemohou být vázáni na jednotlivé řídicí prvky ve výrobě, které je třeba individuálně a ručně aktualizovat. Centralizovaný management je nejlepší volbou pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti pro výrobce spravující velký počet řídicích jednotek,“ řekl Tomáš Froněk, vedoucí jednotky Factory Automation a partnerské sítě českého Siemensu. „Díky Siemens Simatic Workstation se automatizace stává vysoce škálovatelnou a mění se pravidla hry, jak se továrny spravují. Dospěli jsme do bodu, kdy jediné, co nás omezuje, je naše představivost,“ dodal.

 

Počáteční nasazení pracovních stanic Simatic Workstation proběhne ve výrobních závodech společnosti Ford Motor Company ve Spojených státech. Simatic Workstation je také nejnovějším přírůstkem v portfoliu digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator, v plánu je adaptace řešení pro další zákazníky a průmyslová odvětví.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení