8766-1602442295
22.2.2021

U.S. Air Force nasadí jako svou PLM platformu řešení Siemens Teamcenter

Společnost Siemens rozšířila dlouholetou spolupráci s U.S. Air Force o osvědčené digitální řešení za účelem inovací obranného průmyslu

Společnost Siemens oznámila, že Letectvo Spojených států amerických (U.S. Air Force, USAF) si v rámci další podpory digitální strategie nákupu a udržení kritických systémů a technologií zvolilo jako svůj základní systém software Teamcenter®. Tímto krokem navazuje na smlouvu z roku 2019 v hodnotě 24,6 milionů dolarů.  Americké letectvo tehdy se společností Siemens uzavřelo smlouvu o poskytnutí licencí, údržbě a podpoře na dobu neurčitou a na neomezený objem dodávek.

Teamcenter je součástí digitálního průmyslového softwarového portfolia Xcelerator™ společnosti Siemens. Jedná se o moderní a otevřené a flexibilní řešení pro správu životního cyklu produktů (PLM), které dokáže propojit osoby a procesy napříč odvětvími. Nabízí široké digitální možnosti pro rozvoj dalších inovací. Americké Ministerstvo obrany a kosmický a obranný průmysl tak díky komplexnímu integrovanému portfoliu softwaru, služeb a platformy pro vývoj aplikací Xcelerator™ mohou integrovat různá úložiště programových dat a efektivně sdílet podrobné informace o výkonnosti produktů kdykoli a odkudkoli.

„Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme americkému letectvu poskytnout sadu nástrojů, která přispěje k jejich digitální transformaci a významným způsobem zlepší způsob, jak rychleji a agilněji ověřovat případné možnosti v praxi,“ uvedla Tina Dolph, prezidentka a generální ředitelka Siemens Government Technologies. „Díky robustnímu podnikovému PLM řešení získává americké letectvo a další vládní úřady v obranném sektoru přístup k časově citlivým a využitelným informacím již v rané fázi životního cyklu systému. To vše snižuje provozní náklady, zkracuje odstávky a zlepšuje celkovou připravenost.“

Společnost Siemens Government Technologies (SGT) je oprávněným poskytovatelem produktů, technologií a softwaru Siemens pro vládní organizace a zadavatele. Cíleně se zaměřuje na využití hlubokých znalostí a zkušeností získaných v rámci různých průmyslových odvětví při zavádění digitálního dvojčete a rychlé výroby prototypů ve prospěch celého amerického Ministerstva obrany.

Toto oznámení dále ilustruje skutečnost, jak společnost Siemens díky nejkomplexnějšímu, otevřenému a adaptibilnímu digitálnímu portfoliu na světě poskytuje potřebné nástroje v oblasti návrhu, výroby a udržitelných inovací příští generace v rámci celého kosmického a obranného průmyslu.

Další informace o aktivitách společnosti Siemens v oblasti digitální transformace kosmického a obranného průmyslu si můžete přečíst v našem blogu.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení