9030-1109444688
22.9.2021

Společnosti Siemens a Zscaler spolupracují na integrovaných bezpečnostních řešeních pro OT/IT na principu Zero Trust

Partnerství přináší bezpečný vzdálený přístup k OT aplikacím a systémům „na požádání“ Bezpečnostní koncept Zero Trust bude k dispozici pro kancelářské i výrobní sítě Lepší doba provozuschopnosti a efektivita díky bezpečnému vzdálenému přístupu

Koncern Siemens AG a poskytovatel cloudových bezpečnostních řešení Zscaler, Inc. (NASDAQ: ZS) uzavřeli partnerství zaměřené na zajištění bezpečného přístupu k systémům a aplikacím v rámci provozních technologií a sítí (OT). Bezpečná konektivita by tak měla být zaručena jak při přístupu z kanceláře, tak na dálku, například při práci z domova. Uživatelé pak budou moci na dálku řídit a spravovat například činnosti spojené s kontrolou kvality nebo diagnostikou.

 

K zajištění vyššího zabezpečení OT sítí před možnými útoky obohatily společnosti Siemens a Zscaler koncept hloubkové obrany (Defense-in-Depth) o architekturu „Zero Trust“. Tento princip privilegovaného přístupu poskytne přístup pouze ke konkrétním aplikacím na základě ověření identity uživatele a kontextu. Ve spojení se stávajícími bezpečnostními mechanismy v OT sítích, jako jsou například nejrůznější firewally na ochranu výrobních buněk, umožní zavádět koncept granulárního přístupu a zároveň budou splněny i požadavky na dostupnost a zajištění výroby v reálném čase. V praxi to znamená, že k Docker kontejneru místní platformy Siemens Scalance LPE bude nainstalován konektor pro cloudovou službu vzdáleného přístupu Zscaler Private AccessTM (ZPATM), čímž vznikne vhodné řešení pro přístup v rámci průmyslových aplikací. Centralizované řízení v cloudové platformě Zscaler Zero Trust ExchangeTM a využití odchozích připojení usnadní přísnější konfiguraci stávajících pravidel pro firewall a sníží provozní náklady na správu a monitoring. Do řešení Zero Trust Exchange lze rovněž snadno začlenit i stávající systémy. Tato nabídka je nyní k dispozici zákazníkům Zscaler a Siemens.

 

„Provozovatelé velkých podnikových sítí čelí náročné výzvě v podobě zajištění výroby na dálku a nasazení jednotných bezpečnostních pravidel pro sítě OT i IT,“ uvádí ředitelka pro informační technologie společnosti Siemens Hanna Hennig, a dodává: „Díky spojení našich komunikačních technologií a řešení Zscaler můžeme přenést bezpečnostní koncept Zero Trust přímo do provozního prostředí. Tento přístup jsme již ostatně v několika našich zařízeních sami vyzkoušeli.“

 

„Ochranu firem a podniků již dávno nelze omezit pouze na zabezpečení IT prostředí. V době, kdy dochází ke stále většímu prolínání IT a OT infrastruktury, je zároveň nezbytné brát v potaz zabezpečení a požadavky na přístup do výrobních provozů,“ podotýká Deepak Patel, který má ve společnosti Zscaler na starost bezpečnost OT sítí. „Naše spolupráce přenese výhody konceptu Zero Trust do prostředí OT a posílí tak kontrolní a ochranné mechanismy veškerého technologického majetku včetně výroby.“

 

Kontext

Průmyslové sítě většinou využívají bezpečnostní koncept, v jehož rámci je celý systém rozdělen na jednotlivé výrobní buňky. Každá z těchto buněk je samostatně chráněna vhodnými opatřeními, například firewallem. Bezpečnostní koncept Zero Trust se stále více prosazuje v případě kancelářských sítí, kdy všichni účastníci, uživatelé a zařízení musí nejprve prokázat svou identitu a integritu před vlastním zahájení komunikace s cílovým zdrojem.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení