NX PMI Advisor pro ověřování a navádění. Na obrázku je zobrazen NX PMI Advisor, plně integrované řešení pro ověřování PMI, které umožňuje oznámení ověřující, zda je PMI v souladu s průmyslovými a podnikovými standardy. NX PMI Advisor nevyžaduje tolik vysoce vyškolených odborníků na GD&T a vyrábí kvalitnější díly za kratší dobu.
6.1.2021

Společnost Siemens rozšiřuje portfolio Xcelerator vylepšenými funkcemi Model Based Definition v nejnovější verzi softwaru NX

Společnost Siemens uvedla na trh nejnovější verzi softwaru NX™ s funkcí Model Based Definition, který vychází z osvědčených postupů a využívá umělou inteligenci, aby zákazníkům pomohl zásadně zvýšit produktivitu výroby. NX Model Based Definition nabízí širokou sadu nástrojů (definic kót a geometrických tolerancí) pro tvorbu úplné 3D definice výrobků bez potřeby vytvářet výkres. Inženýři tak díky vložení těchto negeometrických dat do CAD modelu mohou nyní organizovaným a anotovaným způsobem vytvořit úplný digitální model produktu, a tím ještě více podpořit celý výrobní proces od návrhu přes výrobu až po validace.

„Ve světě CAD / PLM se pohybuji celou svou kariéru, již přes 35 let. Velmi výjimečně na mě něco zapůsobí tak, jako tento významný pokrok v produktivitě tvorby bezvýkresové definice výrobků,“ řekl Tom Gill, hlavní konzultant společnosti CIMData. „Společnost Siemens inovuje a posouvá navrhování v CADu způsobem, který ukazuje budoucí trendy.“

 

NX Model Based Definition je první patentovaná technologie svého druhu, umožňuje řešit mnoho výzev, kterým dnes společnosti čelí při digitalizaci vývojového procesu a přechodu z 2D na 3D.

 

Při snaze vytvořit repliku modelu nakresleného pracovního postupu ve 3D CADu, mnoho společností skončí s 3D výkresem, protože nemají potřebné nástroje k zachycení skutečných busines intelligence. Proto pak nedochází k úplnému využití výhod digitálního dvojčete a digitálního vlákna.

 

Pomocí funkce NX Model Based Definition mohou návrháři a inženýři automaticky vytvářet a opakovaně používat data, přidávat do modelu více informací a následně data využívat pro jiné produkty či procesy a rozhodnutí, a tak pomalu přecházet na digitální podnik založený na virtuálním modelu. Eliminování manuálního procesu ověřování a oprav dat vede podniky k inovativním a efektivním způsobům navrhování, a tak ke zvýšení produktivity v celém podniku.

 

Společnost Siemens Digital Industries Software je lídrem v oblasti digitalizace průmyslu a představuje výrobním podnikům, kde jejich vývoj, výroba a automatizace mohou být zítra a v budoucnu. Portfolio Xcelerator pomáhá společnostem všech velikostí vytvářet a využívat možnosti digitálního dvojčete, získat nové poznatky, příležitosti a dosáhnout nové úrovně automatizace a inovací.

 

Další informace o nejnovější verzi a nových funkcích NX Model Based Definition naleznete zde.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení