Funkce Pat-Genius umožňuje činnost programů s dílčími úkoly, jako jsou rozpoznávání objektů, pozic, textu, ověřování přítomnosti a kontrolu dokončení
7.10.2020

Společnost Siemens představuje novou verzi firmwaru pro optické čtečky s licencí Pat-Genius

Společnost Siemens představuje novou verzi firmwaru pro novou generaci optických čteček řady Simatic MV500. Tato zařízení se mimo jiné vyznačují vysokým rozlišením obrazu až 5,3 megapixelů (Mpx) a velkou pracovní pamětí až 2 GB. Nově je k dispozici pro všechny optické čtečky řady Simatic MV500 licence Pat-Genius pro rozpoznávání objektů. Uživatelé tak mají nově možnost číst nejen 1D čárové kódy a 2D datamatrix kódy, ale také kontrolovat předem určené struktury v obraze, bez ohledu na polohu objektu.

Funkce Pat-Genius umožňuje činnost programů s dílčími úkoly, jako jsou rozpoznávání objektů, pozic, textu, ověřování přítomnosti a kontrolu dokončení. Navíc umožňuje rychlé a spolehlivé použití aplikací jako jsou pick & place, kontrola kvality, detekce polohy a monitorování množství. Díky vícejádrovému procesoru používanému v optických čtečkách řady Simatic MV500 umožňuje licence Pat-Genius minimálně čtyřikrát rychlejší zpracování dat než předchozí řada čteček. Vyšší rozlišení obrazu navíc umožňuje dvojnásobnou velikost objektu, který čteme.

Flexibilní rozpoznávání předmětů

Nová verze Pat-Genius výrazně zlepšuje schopnosti čtení a správu testovaných objektů. Pro dosažení stabilních výsledků čtení je potřeba jen několik uživatelských vstupů, okrajové body přiřazené vzorku jsou tak extrahovány z označené oblasti obrazu a parametrizovány podle jemnosti rozlišení možných změn ve velikosti a poloze otáčení.

Vynikající čtecí výsledky i při nízké kvalitě obrazu

Nová funkce pro předzpracování obrazu navíc zvýšila kvalitu rozpoznávání - to umožňuje bezpečnou detekci i v případě špatné kvality obrazu. Kromě toho lze v jednom programu použít současně několik různých zkušebních vzorků, díky čemuž je možné provést komplexní testy s odpovídajícími výsledky bez nutnosti přeinstalování. 

Snadná obsluha a modernizace zařízení

Pat-Genius je snadno ovladatelný, jelikož je integrován do jednotného konceptu ovládání. Každou čtečku z řady Simatic MV500 lze dovybavit licencí, což je zvláště výhodné, pokud jde o náhradní díly. Stávající testovací programy předchozí řady (Simatic MV400) běží beze změny na optických čtečkách řady Simatic MV500. To umožňuje použití výkonného hardwaru nových optických čteček bez nutnosti přeprogramování.

Funkci Pat-Genius lze použít současně se všemi ostatními balíčky řady Simatic MV500. Licence je dodávána jako samostatná licence na USB a lze ji načíst do jakékoliv optické čtečky řady Simatic MV500 prostřednictvím Simatic Automation License Manager (ALM).

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení