8994-0908265997
9.8.2021

Siemens rozšiřuje svou nabídku motorů pro procesní průmyslová odvětví

Motory Simotics XP o výkonu 0,25 až 460 kW nově pro třídy výbušnosti IIB a IIC Všechny motory nabízejí prémiovou třídu účinnosti Chemstar: speciální motory pro chemický průmysl

Společnost Siemens rozšířila nabídku nevýbušných nízkonapěťových motorů řady Simotics XP, které jsou nyní k dostání v celém výkonovém rozsahu od 0,25 do 460 kW i pro práci s plyny v třídě výbušnosti IIB a IIC. Prémiová účinnost IE3 je navíc zárukou, že budou schopny plnit i budoucí nároky na energetickou účinnost. Součástí nabídky je také technologie Chemstar, tzn. speciální řešení pro chemický průmysl s předem nakonfigurovanými specifickými volbami.

 

Motory Simotics XP v provedení IIB tak lze využít u plynů v zóně výbušnosti 1. Pokud je pravděpodobná i přítomnost vodíku nebo acetylenu, je nezbytné nasadit motory ve verzi IIC. Pro obě provedení (IIB i IIC) je typická robustnost, vysoká dostupnost a konzistentní koncept platformy. Motory však nabízejí mnohem více: prémiová izolace umožňuje provoz s řízenou rychlostí v kombinaci s libovolným frekvenčním měničem s výstupním napětím až 690 V bez přidaného filtru. Nabídku završují varianty se sníženým záběrným proudem a široká škála možností monitorování s pomocí senzorů PTC (PTC termistory) a PT100 (teploměry).

 

Za zmínku stojí i specifické volby nátěru a modulární nadstavby, jako jsou například snímače rychlosti nebo brzdy.

Stabilní a integrovaná platforma Simotics XP pro motory ve výbušných prostředích pokrývá všechny běžné třídy a stupně ochrany. Díky nástroji Siemens Drive Technology Configurator je jejich konfigurace a adaptace snadná a rychlá.

 

Motory Simotics XP nabízejí provozovatelům zařízení a výrobcům strojů jednoduché možnosti objednávání, zjednodušený seznam náhradních dílů a standardizované nástroje. Spolehlivě a bez problémů fungují i za extrémně náročných provozních podmínek v agresivních atmosférách a mohou být napájeny jak ze sítě, tak z frekvenčního měniče. Zároveň splňují požadavky nové přísnější směrnice EU o ekodesignu (ErP). Od července 2021 vstupuje v platnost požadavek na vysokou třídu energetické účinnosti IE3 i pro motory určené pro výbušná prostředí. Portfolio Simotics XP je k dostání ve třídě energetické účinnosti IE3 a většina dokonce ve třídě IE4. Motory s vysokou bezpečností v zajištěném provedení (Ex eb) musí od 1. července 2023 splňovat třídu energetické účinnosti IE2. Motory Simotics XP ve variantě Ex eb již standardně splňují požadavky třídy IE3 v celém výkonovém rozsahu.

 

Chemstar – koncept pro potřeby chemického průmyslu a ropných a plynárenských společností

Speciální nabídka motorů Siemens pro chemický průmysl a podniky působící v odvětví těžby a zpracování ropy a zemního plynu zahrnuje nejen motory pro práci s nebezpečím výbuchu z portfolia Simotics XP, ale i řadu Simotics SD pro lokality bez rizika výbuchu, oboje v provedení Chemstar. Tyto motory mají speciální, předem nakonfigurované možnosti pro využití v chemickém průmyslu, například kryt ventilátoru ze silného ocelového plechu, zesílená ložiska, vnější uzemnění, třídu krytí IP66, prémiový izolační systém, design VIK nebo nátěr pro povrchovou úpravu až do třídy CX v souladu s normou ISO 12944-2:2018 pro kompletní barevné spektrum včetně nestandardních odstínů. Obě řady motorů s volitelnými opcemi fungují spolehlivě a šetří energii i v extrémně náročných podmínkách a mají všechny příslušné certifikace.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení