Společnost Siemens rozšiřuje funkčnost komunikačních modulů řady Simatic RF100C
2.9.2020

Siemens rozšiřuje funkce komunikačních modulů řady Simatic RF100C

Společnost Siemens rozšířila funkce firmwaru V1.3 pro komunikační moduly nové generace Simatic RF100C. Protokoly Ethernet/IP a XML jsou nyní k dispozici pro všechny moduly založené na Ethernetu. Navíc modul Profibus nyní podporuje UHF čtečky řady Simatic RF600. Pomocí nastavení Freeportu lze na všech komunikačních modulech ovládat i další čtečky a zařízení. Nové možnosti firmwaru tak zcela nahrazují komunikační moduly první generace RFID 181 EIP a Simatic RF182C.

Protokol Freeport umožňuje připojení až dvou zařízení RS232, nebo až čtyř zařízení RS422 ke komunikačním modulům řady Simatic RF100C. Pro připojená zařízení je k dispozici odpovídající napájecí napětí 24 nebo 5 V DC. Zejména čtečky pro kontrolu přístupu ke strojům a zařízením Simatic RF1040R a RF1070R, stejně jako optickou ruční čtečku pro čtení 1D/2D kódů Simatic MV320, lze nyní díky komunikačnímu modulu provozovat díky funkci Freeport. Kromě Profinetu (otevřeného průmyslového ethernetového standardu), využívajícího funkční bloky Ident-Profile a FB45, lze nyní použít komunikace typu OPC UA, XML (z angl. Extensible Markup Language) pro programování. 

Rozšířené možnosti připojení

Hostitelské připojení komunikačních modulů Simatic RF185C, RF186C/CI a RF188C/CI lze nyní kromě protokolu Profinet a průmyslového Ethernetu provést také prostřednictvím protokolu Ethernet/IP. Pro řídicí systémy, které používají tento protokol, je k dispozici také funkční blok Ident-Profil. Kromě HF (vysokofrekvenčních) RFID čteček a optických čteček řady Simatic MV umožňují nové funkce také zapojení UHF RFID čteček osvědčené řady Simatic RF600 do sítí Profibus prostřednictvím modulu Simatic RF166C. Nová rozšíření firmwaru zcela nahrazují komunikační moduly první generace RFID 181 EIP a Simatic RF182C.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení