8754-1502051453
8.2.2021

Siemens představuje platformu Industrial Edge pro zpracování výrobních dat

Platforma Industrial Edge V1.0 obsahuje systém Edge Management, edge aplikace a edge zařízení s container-based runtime Systém Edge Management poskytuje centrální správu pro edge zařízení a aplikace po celý životní cyklus Aplikace lze rychle integrovat do průmyslového prostředí s minimálním úsilím a rizikem a zajišťují zvýšení produktivity

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio průmyslových IoT řešení v oblasti edge aplikací a představuje centrální a škálovatelnou infrastrukturu pro správu připojených zařízení a aplikací v rámci celé společnosti. S novým systémem Industrial Edge Management mohou uživatelé vzdáleně sledovat stav každého připojeného zařízení a vzdáleně instalovat edge aplikace a softwarové funkce na distribuovaných edge zařízeních. V kombinaci se stávajícími hardwarovými a softwarovými produkty, nová otevřená platforma Industrial Edge V1.0 poskytuje uživatelům připravené a jednotné řešení pro zpracování výrobních dat s integrovanou správou životního cyklu zařízení a aplikací.

 

Nový systém Industrial Edge Management umožňuje centrální monitorování, diagnostiku a správu distribuovaných edge zařízení správcům IT a výrobním inženýrům. To znamená, že nové softwarové aplikace lze bezpečně zavádět v rámci celé společnosti a na všech připojených Industrial Edge zařízeních.

 

Centrální správa softwaru minimalizuje nebo dokonce zcela eliminuje náročnou údržbu a úsilí spojené s aktualizacemi distribuovaných softwarových zařízení. Do Industrial Edge lze použít existující, již kontejnerizovaný software (Docker). Kromě toho mohou uživatelé vždy vyvíjet své vlastní edge aplikace, dle specifických požadavků společnosti.

 

Prostřednictvím systému Edge Management poskytuje společnost Siemens aktualizace funkcí a zabezpečení. Díky němu lze naplánovat nasazení aktualizací do připojených edge zařízení pro zajištění všech bezpečnostních požadavků průmyslového IoT řešení. Díky této platformě mohou správci IT spolehlivě zavádět špičkové vysoce automatizované aplikace ve výrobě a spravovat je po celý životní cyklus. Navíc, volnost retroaktivních efektů mezi automatizačními a edge systémy pomáhá zajistit vysokou dostupnost automatizačních řešení.

 

Systém Edge Management lze provozovat ve verzi 1.0 lokálně v rámci podnikové infrastruktury, například ve výrobě, a je speciálně přizpůsoben požadavkům uživatelů, kteří si zvláště cení zabezpečení dat. V budoucnu bude také možné provozovat Management systém v cloudu.

 

Díky Industrial Edge V1.0, společnost Siemens zjednodušuje sběr a analýzu strojních dat a přináší standardy IT, jako jsou kontejnerové aplikace (Docker), jazyková analýza a zpracování dat na vysoké úrovni a centrální software a správu zařízení přímo do výroby.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení