8887-1205182153
18.5.2021

Siemens posiluje pozici na digitálním trhu akvizicí Supplyframe

  Siemens kupuje Supplyframe, přední a rychle rostoucí elektronické tržiště pro globální hodnotový řetězec elektroniky Kombinace know-how Supplyframe se softwarem společnosti Siemens umožní zákazníkům rychleji inovovat a vyvíjet produkty Uzavření transakce se očekává ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2021

Společnost Siemens podepsala dohodu o koupi Supplyframe, přední Design-to-Source platformy pro globální hodnotový řetězec elektroniky v hodnotě 0,7 miliardy USD. Transakce představuje významný přínos pro zákazníky obou firem, kteří získají bezproblémový a rychlý přístup jak k nabídce společnosti Siemens, tak k znalosti prostředí elektronických tržišť společnosti Supplyframe. To pomůže zákazníkům snížit náklady, zvýšit svoji flexibilitu a dělat vysoce informovaná rozhodnutí. Akvizice také posílí portfolio společnosti Siemens prostřednictvím softwaru jako služby (Software as a Service), a to nejen v oblasti automatizace elektronického designu (Electronic Design Automation - EDA) a desek plošných spojů (Printed Circuit Boards - PCB), ale také v dalších oblastech a technologických oborech.

 

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme v rodině Siemens přivítat inovativní a talentovaný tým Supplyframe. Supplyframe bude jádrem pro urychlení naší celkové strategie využití digitálních tržišť,“ řekl Cedrik Neike, člen správní rady společnosti Siemens AG. “Ekosystém a znalosti prostředí elektronických tržišť společnosti Supplyframe dokonale doplňuje naše portfolio průmyslového softwaru a posílí nabídku našich řešení pro rostoucí segment malých a středních zákazníků.“

"Před osmnácti lety jsme se vydali na cestu inteligentního propojování širokého hodnotového řetězce elektroniky. K tomu, aby se naše vize postupně proměnila v realitu, jsme potřebovali jak specializovaný tým, tak vizionářskou zákaznickou základnu. Tento proces ještě urychlil nedávný nedostatek komponent, který odhalil křehkost dodavatelských řetězců a vytvořil prostor pro digitální transformaci a inteligentní rozhodování. Jsem nadšený, že spojím své síly se společností Siemens, abychom rozšířili naše inovace a implementaci našich Design-to-Source-Intelligence (DSI) řešení po celém světě. Pro naše zákazníky, partnery a zaměstnance je to skvělá zpráva,“ řekl Steve Flagg, generální ředitel a zakladatel Supplyframe.

 

Supplyframe vytvořil rozsáhlý ekosystém Design-to-Source-Intelligence (DSI), který využívá více než 10 milionů profesionálů v oblasti inženýrství a dodavatelského řetězce po celém světě. Tento ekosystém mění způsob, jak elektronické firmy navrhují, vyrábějí, uvádějí na trh a prodávají produkty v globálním hodnotovém řetězci. Portfolio softwarových řešení jako služby (SaaS) od Supplyframe v posledních letech zaznamenalo zhruba 40% meziroční růst a očekává se, že trend bude pokračovat i ve střednědobém horizontu.

 

Společnost Siemens od spojení se Supplyframe očekává významné synergie s vlastním portfoliem, Steve Flagg bude i nadále zastávat funkci výkonného ředitele společnosti a připojí se k manažerskému týmu Siemens Digital Industries Software.

 

Společnost Supplyframe, která byla založena v roce 2003, má ústředí v kalifornské Pasadeně a pobočky v USA, Číně, Francii, Srbsku a Velké Británii. Očekávané tržby Supplyframe pro fiskální rok 2021 jsou kolem 70 milionů USD se ziskovostí obvyklou pro oblast softwaru.

 

Ukončení transakce podléhá obvyklým podmínkám a očekává se ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2021.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení