8780-1203198748
8.3.2021

Siemens buduje privátní 5G síť na německém výstavišti Deutsche Messe

Německé výstaviště Deutsche Messe v Hannoveru o rozloze 1,4 mil. m2 bude letos připraveno na připojení do 5G sítě. Společnost Deutsche Messe, která organizuje mezinárodní veletrhy, získala frekvenční pásmo v rozsahu 3,7 - 3,8 GHz od německé federální síťové agentury Bundesnetzagentur (BNetzA). Může tak zřídit jednu z největších 5G zón v Evropě pokrývající 30 výstavních hal a budov včetně celého venkovního prostranství výstaviště. Je to úspěch, ve kterém společnost Siemens hraje specifickou roli. Jako jeden z hlavních tradičních vystavovatelů na průmyslovém veletrhu HANNOVER MESSE, společnost Siemens buduje v jedné z výstavních hal v Hannoveru privátní areál s 5G sítí se zaměřením na průmyslové aplikace. Síť mohou využívat vystavovatelé během veletrhů a mimo jejich konání ji mohou využívat firmy pro průmyslové testování a pokusy.

„Ve výstavní hale ukážeme inovativní řešení pro průmyslové sítě s využitím této 5G síťové infrastruktury. Zajímavostí je, že tato Siemens infrastruktura trvale zůstane ve výstavní hale a bude předána společnosti Deutsche Messe pro komerční využití. To znamená, že ostatní zákazníci mohou také používat Siemens technologie jako testovací prostředí pro jejich produkty,“ vysvětlil Dr. Jochen Köckler, předseda představenstva společnosti Deutsche Messe AG.

Hannoverské výstaviště se tak stane testovacím prostředním a hlavní ukázkou využití 5G sítě v průmyslu. Možnost provozovat tyto soukromé 5G sítě umožní firmám přizpůsobit sítě svým konkrétním požadavkům na výkon, spolehlivost a zabezpečení. Výhodou německých společností je možnost využívat privátní 5G sítě ve svých lokalitách.

„Nové síťové technologie byly vždy důležitým faktorem pro vývoj inovací, a to platí i pro 5G. Díky možnosti využití privátních 5G sítí, například ve výrobních závodech, mohou firmy naplno využít výhod této klíčové technologie. To usnadňuje nasazení aplikací budoucnosti, jako například nasazení mobilních robotů ve výrobě, autonomních vozítek v logistice nebo využití aplikací rozšířené reality pro servisní techniky. Navíc situace, zejména v Německu – díky privátnímu spektru frekvenčního pásma v rozsahu 3,7 - 3,8 a 26 GHz – a v Evropě umožňuje trhu dosáhnout vedoucího postavení ve využití těchto technologií budoucnosti,“ řekl Cedrik Neike, člen představenstva společnosti Siemens AG a CEO Digital Industries.

 

Společnost Siemens se již pyšní svými prvními kroky na cestě k privátní průmyslové 5G síti ve vlastním zkušebním centru automobilového průmyslu (z angl. Automotive Test Center) v Norimberku. V současné době také buduje další vlastní privátní 5G infrastruktury ve svých závodech v Amberku a Karlsruhe. V těchto infrastrukturách společnost Siemens spoléhá výhradně na své vlastní vyvinuté produkty a řešení. Proto také společnost Siemens nyní buduje privátní 5G síť na výstavišti v Hannoveru, aby ukázala, jaké výhody technologie 5G přináší a zpřístupnila ji tak průmyslovému trhu.

 

Díky lokálně dostupným privátním frekvenčním pásmům si firmy mohou nastavit privátní 5G sítě pro připojení ve vymezených lokalitách, což může značně zvýšit flexibilitu výroby a logistiky – to zahrnuje například provoz automaticky řízených dopravních systémů tzv. AGV vozíků (z angl. Automated Guided Vehicles), které lze použít ve vysoce flexibilní výrobě automobilů nebo v intralogistice. Díky rychlému přenosu dat přes 5G síť mohou všechny součásti ve výrobě reagovat na změny téměř v reálném čase. Navíc v kombinaci s technologiemi budoucnosti, jako jsou Edge a Cloud Computing, sítě 5G usnadní flexibilní analýzu velkých objemů dat a významně posunou další vývoj digitální transformace v průmyslu.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení