COMOS CVal
24.9.2020

Siemens a J&K Technology představují nový software pro digitální validace

Společnosti Siemens a J&K Technology dlouhodobě pracují na vývoji digitálních procesů validace Představují nové softwarové řešení CVal pro digitální ověřování procesů a zařízení v systému COMOS pro farmaceutický průmysl Efektivní zpracování dat napříč všemi obory pomocí centrální databáze a orientace na jednotlivé položky

Společnosti Siemens a J&K Technology (součást skupiny J&K Group), uzavřely partnerství pro vývoj nového softwarového řešení Cval, které se zaměřuje na digitální ověřování procesů a zařízení ve farmaceutickém průmyslu. Nové řešení je založené na softwarovém řešení Siemens COMOS Plant Engineering, a zahrnuje tak širokou škálu různých modulů založených na platformě COMOS a systému COMOS Data Document Management System (DDMS). Díky tomu zajišťuje nová digitální aplikace větší integritu dat, jejich kvalitu, souvislost a aktuálnost. Řešení CVal vyvinula společnost J&K Technology, která se specializuje na na cGxP Compliance Services.

 

Farmaceutické firmy musí mít neustále jistotu, že je jejich provoz v souladu s regulačními požadavky, jako je Správná výrobní praxe (GMP) a její příloha č. 15 - Kvalifikace a validace. Pravidla pro zajišťování kvality byla v této oblasti stanovena již v roce 2015. Software COMOS společnosti Siemens se v oblasti inženýringu a v procesech řízení životního cyklu regulovaných odvětví úspěšně a používá řadu desetiletí.

 

„Nové řešení CVal tvoří významnou součást našeho produktového portfolia založeného na softwarovém řešení Siemens COMOS. Díky tomuto řešení můžeme pomáhat našim zákazníkům z oblasti farmaceutického průmyslu vytvářet digitální, kontrolovatelné dokumentace podniku,“ vysvětluje Philipp Fisler za společnost Siemens Industry Software.

 

Nové rozšíření softwaru CVal propojuje data z dokumentačního systému s inženýrským systémem COMOS. To umožňuje digitální správu životního cyklu na základě položek, což zajišťuje jak integritu dat, tak potřebnou sledovatelnost. Řešení CVal lze snadno rozšířit o další moduly softwarového řešení COMOS a vytvořit efektivní procesy správy životního cyklu v rámci jedné aplikace.

 

Softwarové řešení COMOS díky své centrální databázi a položkově orientovanému systému nabízí efektivní zpracování dat v celé řadě oborů. Další výhodou je možnost vytvářet tzv. digitální dvojče. CVal je založen na digitálním dvojčeti závodu, který je dostupný v systému COMOS. Data pro různé moduly CVal lze generovat přímo na příslušném zařízení nebo ve stávajících knihovnách založených na každé položce. Softwarové řešení CVal rozšiřuje systém COMOS o následující moduly – správa specifikací, správa sledovatelnosti, risk management, správa změn, správa testů, správa fáze dokumentu, správa odchylek a správa projektů.

 

Systém COMOS umožňuje propojení svých dat s dalšími zařízeními podniku. Poskytuje tak správné informace tam, kde jsou potřeba. Chybám, způsobeným například ručním zadáváním dat nebo párováním rozhraní, lze tak předcházet. To přináší výhody všem zapojeným procesům podniku, jako je inženýring, provoz a dodržování předpisů.

 

„CVaI představuje důležitý komponent, který jsme zařadili do Siemens portfolia softwarových řešení COMOS pro průmyslové podniky. Díky němu můžeme našim zákazníkům z řad farmaceutických firem dopomoci k digitální výrobní dokumentaci připravené pro účely auditu,“ říká Philipp Fisler ze Siemens Industry Software GmbH. „Propojení systémů CMOS a CVaI přináší do regulovaných průmyslových odvětví zcela nové možnosti. Je to úplně poprvé, co firmy z těchto oborů mohou při výstavbě nového provozu nebo úpravě stávajícího pracovat s jedním, vše obsahujícím softwarem a využít výhod obou systémů, které obsahuje,“ doplňuje Rainer Krueger z J&K Technology.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení