Nová lokální procesorová jednotka Scalance LPE9403 umožňuje například neustálé monitorování sítě a detekci anomálií.
7.6.2021

Nová procesorová jednotka Siemens SCALANCE LPE9000 zajišťuje dlouhodobě udržitelnou optimalizaci průmyslové komunikace

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio průmyslové komunikace a řešení pro digitalizaci v cloudových a edge aplikacích.  Na trh představuje novou lokální procesorovou jednotku Scalance LPE9403 (z angl. (Local Processing Engine), která se vyznačuje zejména svou implementací v blízkosti vlastního procesu. Díky otevřenému operačnímu systému Linux, který je nainstalován přímo na LPE, nový Scalance dokáže současně zpracovat širokou škálu uživatelských aplikací. Je navržen tak, aby byl schopen snadno vyřešit specifické průmyslové požadavky, jako například dlouhodobě udržitelnou optimalizaci průmyslové sítě.

Nový Scalance LPE9403 lze použít k přenosu a zobrazení dat přímo z výrobního stroje nebo z výrobního zařízení. LPE umožňuje prediktivní údržbu prostřednictvím dodatečně nainstalovaných aplikací a detekuje anomálie, například pomocí softwaru „Claroty“. V oblasti edge computingu neboli v oblasti lokálního zpracování dat na straně stroje pomocí takzvaných „edge“ a cloudových aplikací, funguje jako edge zařízení v ekosystému, do kterého lze přidávat aplikace prostřednictvím app storu nebo centrální správy. Pokud jsou tyto aplikace specifikovány pro LPE centrálně, lze je distribuovat, instalovat a udržovat vždy v aktuální verzi.

 

Víc než jen běžné PC

Díky široké škále možných instalací lze na Scalance LPE9403 provozovat několik programů současně. To znamená, že lokální procesorová jednotka je srovnatelná se standardními průmyslovými osobními počítači (PC). LPE je ve stejném designovém provedení jako řídicí systém Simatic S7-1500 a disponuje tak ideálními rozměry pro umístění do rozvaděče nebo může být umístěn na DIN lištu. Oproti běžným PC nabízí široký rozsah pracovních teplot od -40 do +60 °C, redundantní napájení a možnost připojení pomocí optického kabelu na vzdálenost až 200 km. Scalance LPE9403 je v provedení bez ventilátoru, nemá interní baterii a nabízí dvě možnosti pro instalaci softwarových balíčků - „nativní“ a „kontejnerový“. Díky podpoře rozhraní Docker lze do zařízení Scalance LPE snadno nainstalovat libovolnou aplikaci kompatibilní s touto technologií. Docker technologie je bezplatný softwarový balíček, který umožní vytvoření oddělených aplikací pomocí kontejnerové virtualizace.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení