Frenstat_zavod_z vrtulniku.JPG
6.5.2022

Siemens ve Frenštátě i letos pomáhá místním neziskovkám

Sto tisíc korun rozdělí závod Siemens Elektromotory Frenštát mezi místní neziskové a příspěvkové organizace. Prostřednictvím Siemens Fondu pomoci mohou organizace podávat žádosti na podporu svých projektů nejpozději do 15. května.

Dvakrát do roka přispívá Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm na zajímavé projekty místních neziskových a příspěvkových organizací, a to 200 tisíci korunami za rok. V posledním, podzimním, kole tak výrobní závod pomohl 45 tisíci korunami Charitě Frenštát na nákup kompenzačních, rehabilitačních a polohovacích pomůcek, 35 tisíci korunami mateřské školce 1. máje 1153, Rožnov na nákup polohovací zdravotní židle pro pohodlnější pobyt ve školce pro dítě s kvadruparézou a 20 tisíci korunami kopřivnické Effathě na novou šatnu a materiál pro klienty.

 

„Místním neziskovkám a příspěvkovým organizacím jsme díky Siemens Fondu pomoci již přispěli více než půldruhým milionem korun,“ upřesnil ředitel frenštátského Siemensu Roman Valný a dodal: „Jsem rád, že pomocnou ruku podávají i naši zaměstnanci, při dobrovolnickém dnu anebo formou pravidelných charitativních sbírek.“

 

V jarním kole výběrového řízení Siemens Fondu pomoci závod opět rozdělí sto tisíc korun. Neziskové a příspěvkové organizace, které splňují podmínky regionálního kola, mohou podat vyplněnou žádost nejpozději 15. května 2022. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení