p-i201-xx-07726v_medium.jpeg
24.6.2024

Jističe Sentron ze závodu OEZ Letohrad získaly jako jedny z prvních výrobků Siemens ekologický štítek EcoTech

Jističe Sentron MCCB a Sentron Air Circuit Breaker, které se vyrábějí v letohradském závodě OEZ, získaly jako jedny z prvních výrobků Siemens nový ekologický štítek Siemens EcoTech. Označení EcoTech představuje nový standard v transparentnosti označování výrobků a poskytuje zákazníkům komplexní přehled o kvalitách výrobků ve vybraných environmentálních kritériích. Štítek EcoTech společnost Siemens představila na začátku roku 2024.

"Štítek Siemens EcoTech přestavuje zásadní milník v transparentnosti označování výrobků,“ řekl Roman Schiffer, ředitel závodu OEZ Letohrad. "Označení EcoTech představuje náš závazek poskytnout zákazníkům informace, které potřebují k tomu, aby mohli informovaně rozhodovat ve prospěch svých cílů v oblasti udržitelnosti. Vybrané jističe z Letohradu jsou jedny z prvních výrobků Siemens, které toto označení mohou používat.“  V současné chvíli označení Siemens EcoTech zahrnuje produkty z portfolia pro infrastrukturu a průmyslové aplikace a bude se postupně rozšiřovat o další výrobky, které splní přísná kritéria.

 

Které výrobky mohou získat štítek EcoTech?

Pro udělení štítku EcoTech společnost Siemens využívá rozsáhlé údaje uvedené v environmentálním prohlášení o produktu (Environmental Product Declaration – EPD). Následné posouzení se týká celého životního cyklu výrobku na základě souboru robustních kritérií ekologického designu ve třech oblastech: udržitelné materiály, optimální využití a obnovení hodnoty a cirkularita.

 

Kritéria ekodesignu zahrnují různé aspekty, jako je používání materiálů s nízkou uhlíkovou stopou, udržitelné obaly, energetická účinnost, dlouhá životnost, cirkularita a recyklovatelnost. Takto podrobné informace tvoří základ tzv. Siemens EcoTech Profile (SEP), produktového listu o srovnatelných vlastnostech výrobku v oblastech jako jsou použité materiály, design, fáze používání a konec životního cyklu. Toto hodnocení koncernu Siemens poskytuje větší transparentnost údajů, než nabízejí ostatní společnosti v oboru.

 

Jistič Sentron MCCB

Jistič Sentron MCCB je vysoce odolné, kompaktní zařízení, k jehož výrobě je potřeba jen nezbytně nutné minimální množství materiálu. Díky optimalizované velikosti šetří místo v rozvodných skříních. Každý výrobek má svůj ID link, na němž jsou k dispozici veškeré informace o produktu včetně návodů a instrukcí, které jsou neustále aktualizovány. Sentron MCCB je stavebnicový systém vybavený řadou univerzálních příslušenství použitelných napříč jmenovitými velikostmi přístrojů. Jističe jsou mimořádně odolné, navržené jsou na 20 tisíc provozních mechanických cyklů.

 

Vzduchový jistič 3WA1 Sentron Air Circuit Breaker

Vzduchový jistič Sentron 3WA1 je nejmenší jistič pro 6300 A v pevném provedení, který se vejde do 80 cm širokého montážního prostoru. To jej činí ideálním řešením pro nízkonapěťové aplikace v malém prostoru. Při zakoupení tohoto výrobku obdrží zákazník QR kód na tzv. ID link, kde má k dispozici všechny návody: v případě Sentronu 3WA1 jde o úsporu cca 350 stran instrukcí na každý výrobek a celkovou roční úsporu 50 t CO2.

 

Sentron 3WA1 je zkonstruován na 30 tisíc provozních mechanických cyklů a jeho hodnoty Icu, Ics a Icw jsou o 30 % vyšší než u předchozího modelu. Pokud je výrobek provozován v teplotách do 55 °C, nedochází ke snížení jeho jmenovité proudové hodnoty zatížitelnosti. Opotřebené součásti jističe může uživatel vyměňovat sám přímo v místě instalace. Díky duálnímu ETU procesoru je zařízení možné upgradovat, ethernetový modul COM190 Profinet IO/Modbus TCP umožňuje další propojení s řídicími systémy a vzdálený přístup.   

 

Uvedené jističe Sentron jsou vybavovány funkcionalitami pro tzv. condition monitoring a prediktivní údržbu, čímž chrání další zařízení a aplikace. Jističe Sentron je také možné modernizovat a upgradovat, k dispozici je více než 500 náhradních dílů a dílů pro upgrade.

 

Všechny výrobky nesoucí štítek Siemens EcoTech, se vyrábí v závodech, které využívají výhradně elektřinu z obnovitelných zdrojů, což přispívá k celkové ambici společnosti dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality. V závodě OEZ Letohrad se zelená energie využívá již od roku 2018.

Více o ekologickém štítku Siemens EcoTech (anglicky): https://www.siemens.com/global/en/company/sustainability/siemens-ecotech.html

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení