8878-1204397750
26.4.2021

Siemens spolupracuje se startupem On na podobě budoucí mobility v historickém centru Říma

Italský startup On představil novou integrovanou službu sdílené elektromobility V Římě bude instalováno 120 dobíjecích stanic Sicharge CC AC22 Siemens poskytne cloudovou platformu pro řízení související infrastruktury

Společnost Siemens Smart Infrastructure dodá italskému startupu On dobíjecí stanice a cloudovou platformu pro řízení dané infrastruktury pro novou službu sdílení elektromobilů v Římě. V centru italské metropole bylo již nainstalováno prvních 23 stanic; zbývající budou následovat do konce roku 2021.

 

Řím aktuálně realizuje první fáze svého plánu pro udržitelnou městskou mobilitu, který má usnadnit přechod na čistší a efektivnější dopravu ve městě. Cílem je podpořit dostupnost dopravy a udržitelné prostředí, zlepšit kvalitu života, ochranu veřejného zdraví. Důležitou součástí realizace tohoto plánu je zavádění sdílených služeb mobility, například automobilů a jízdních kol.

 

„Jsme přesvědčeni, že náš nový projekt zaměřený na bezemisní mobilitu, který jsme aktuálně zahájili ve spolupráci se společností Siemens, může smysluplně přispět k uskutečnění budoucích plánů v Římě,“ uvedl Alessandro Di Meo, jednatel startupu On. „Nová služba nabízí místním obyvatelům i turistům integrované prostředí v rámci mobility, usnadňující sdílení elektrických kol, elektroskútrů a elektromobilů. Naším cílem je změnit mobilitu italského hlavního města na základě inovací, efektivity a udržitelnosti.“

 

V rámci projektu dodá Siemens dobíjecí infrastrukturu v podobě 120 kompaktních dobíjecích stanic Sicharge CC AC22. Dobíjecí AC sloupek Sicharge CC AC22 umožňuje paralelní dobíjení dvou elektrovozů s pomocí dvou výstupů, každý o výkonu 22 kW. Dvě klasické zásuvky s výstupním napětím 230 V budou sloužit pro dobíjení elektrokol, elektrických skútrů a dalších nových typů malých elektrovozidel. Dobíjecí stanice jsou propojeny s cloudovou platformou Siemens využívající software E-Car Operating Center (E-Car OC), který řídí nejen příslušnou infrastrukturu, ale i jednotlivá dobití. Dokáže také exportovat zpracovávaná data do navazujících systémů, například pro účely vyúčtování.

 

Data využije aplikace On pro zobrazení rozmístění dobíjecích bodů Siemens na mapě, informací o jejich dostupnosti a aktuálního provozního stavu. Uživatelé mohou zahájit dobíjecí proces a získat přístup k souvisejícím platebním službám s pomocí mobilní aplikace, která je k dispozici společně se záložním webovým softwarem.

 

„Přechod na elektrická vozidla je jen jedním z prvků přeměny městské dopravy na mobilitu budoucnosti,“ komentuje Jean-Christoph Heyne, ředitel odpovědný za oblast Future Grids společnosti Siemens Smart Infrastructure. „Jde totiž také o zajištění flexibility a dostupnosti, například sdílením elektromobilů a dalších alternativních dopravních prostředků, jako jsou například elektrokola. Základem těchto služeb je propojená dobíjecí infrastruktura s příslušným hardwarem a softwarem.“

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení