9461-02-Visual-Smart-Electrification-221123-1-1920x1080.jpg
23.5.2024

Společnost Siemens rozšířila portfolio Siemens Xcelerator o nabídku Electrification X pro energetickou infrastrukturu

  • Jednotka Siemens Smart Infrastructure představila řešení Electrification X určené k transformaci energetické infrastruktury. Nově je součástí platformy Siemens Xcelerator a navazuje na předchozí úspěšné produkty Building X aGridscale
  • Electrification X zahrnuje neustále se rozrůstající, dynamické, praktické a otevřené portfolio, které usnadní ucelenou digitální transformaci energetické infrastruktury v komerčních, průmyslových a veřejných technických službách.
  • Electrification X nabízí zákazníkům širokou škálu softwarových řešení založených na internetu věcí (IoT) a poskytovaných jako služba (SaaS), která jim pomohou zvýšit energetickou účinnost, podpoří elektromobilitu a optimalizaci průmyslových energetických systémů.
  • Prvním zákazníkem využívajícím aplikaci Electrification X Load Management je Aral

Společnost Siemens Smart Infrastructure uvedla na trh Electrification X – škálovatelné portfolio řešení založené na internetu věcí (IoT), které je nabízené jako služba (SaaS) a zaměřuje se na transformaci elektroenergetické infrastruktury.

 

Electrification X představuje nejnovější přírůstek platformy Siemens Xcelerator. Původní škálovatelná nabídka pro digitalizaci budov Building X byla uvedena na trh již v roce 2022, také jako součást Siemens Xcelerator. Následně byl v únoru 2024 představen pokročilý software pro řízení sítě Gridscale X. Tuto trojici nyní doplnilo řešení Electrification X, které opětovně potvrzuje závazek firmy Siemens k poskytování inovativních technologií pro energetický sektor.

 

Portfolio Electrification X zahrnuje škálovatelné cloudové služby určené k řízení, optimalizaci a automatizaci náročné energetické infrastruktury zákazníků z řad komerčních a průmyslových podniků a veřejných a technických služeb. Pomáhá jim nejen zlepšovat energetickou účinnost a výkon, ale také snižovat náklady a emise CO2.

 

„Naším cílem je zvyšovat udržitelnost a podporovat elektrifikaci ve všech oblastech života,“ uvedl Matthias Rebellius, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Siemens Smart Infrastructure. „Digitalizace je pevnou součástí naplňování této vize a s rozšířením portfolia Siemens Xcelerator o Electrification X dále usnadňujeme firmám cestu k rychlejší a rozsáhlé digitální transformaci jejich energetické infrastruktury.“

 

Software Electrification X je součástí otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator zaměřené na urychlení digitální transformace a tvorbu hodnot. Byl proto vyvinut s důrazem na klíčové zásady interoperability, flexibility, otevřenosti, dostupnosti jako služby a zajištění maximální úrovně kybernetické bezpečnosti.

 

Nabídka Electrification X zahrnuje aplikace Load Management, Network Fault Management, Asset Management, Sustainability Energy Management a OT Companion. Díky propojení reálného a digitálního světa aplikace pomáhají výrobcům obnovitelné energie, provozovatelům přenosových a distribučních soustav, zákazníkům z oblasti průmyslu a provozování infrastruktury zlepšit produktivitu, spolehlivost, využití majetku, energetickou účinnost a zavádět udržitelné inovace.

 

Společnost Siemens rovněž oznámila prvního pilotního zákazníka platformy Electrification X – Aral AG, dceřinou společnost skupiny BP Group. Aral využije aplikaci Electrification X Load Management k řízení svých dobíjecích stanic pro elektromobily v Německu a Rakousku.

 

Vzhledem k rozšiřování infrastruktury veřejných dobíjecích stanic, která je základním předpokladem pro urychlení dalšího rozvoje elektromobility, nabízí řešení Electrification X Load Management mj. transparentnost stavu a zatížení dobíjecí sítě, dálkové řízení dobíjecích stanic nebo dynamické řízení zátěže.

 

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení