Řešení Power over Ethernet rozšiřuje možnosti průmyslových ethernetových switchů společnosti Siemens u switchů SCALANCE XC-200PoE, XR-100PoE WG a XR-300PoE WG
6.4.2021

Siemens rozšiřuje svá řešení o inteligentní připojení Power over Ethernet pro vyšší flexibilitu průmyslové komunikace

Společnost Siemens rozšiřuje možnosti portfolia průmyslových ethernetových switchů Scalance X a představuje nové řešení Power over Ethernet (PoE), které dnes hraje významnou roli pro úspěšnou digitální transformaci. Siemens tak zvyšuje efektivitu a flexibilitu svých řešení a produktů v oblasti průmyslové komunikace, jež je základním kamenem digitálního podniku.

PoE je řešení, které koncovým zařízením v průmyslové síti dodává energii a umožňuje výměnu dat pomocí jednoho datového kabelu. Jedním switchem SCALANCE umožňuje napájení a přenos dat až k 26 koncovým zařízením v síti. Napájení a přenos dat probíhá skrze instalované ethernetové kabely, které spojují jednotlivé komponenty. Řešení umožňuje rychlou instalaci různých komponent, jako jsou bezdrátové přístupové body LAN, IP kamery a IP telefony, a proto dnes PoE tvoří nezbytnou součást digitalizace v moderních společnostech.

 

Všechny nové PoE switche SCALANCE podporují nejnovější mezinárodní standard IEEE 802.3bt a poskytují až 30 wattů energie na port. Společnost Siemens je také průkopníkem technologie PoE s výkonem až 60 W na port u metalických portů 10 Gbit/s u switche SCALANCE XR-300PoE WG.

 

Široká oblast využití

Díky jednoduchému a rychlému uvedení do provozu a širokému portfoliu produktů se Power over Ethernet stále více používá v průmyslových odvětvích, jako jsou automatizační technologie, intralogistika, infrastruktura včetně tunelů, doprava a automatizace budov, například pro kamerový monitoring garážových prostor. Vývoj nových aplikací neustále roste a využití dnes najde např. u připojení IP kamer s vysokým rozlišením (HD) k monitorování tunelu, přes systémy optické identifikace pro kontrolu kvality jednotlivých komponent na výrobních linkách až po připojení IWLAN access pointů nebo klientů pro vybudování bezdrátové sítě v zábavních parcích.

 

Snadná manipulace a nízké náklady

Správa napájení PoE vždy zajišťuje dostatečný výkon PoE na port, a to na základě standardizovaných výkonových tříd PoE. Pro optimalizaci alokace výkonu na každé koncové zařízení je také možné další nastavení výkonu pro každý PoE port. Některé switche SCALANCE X s podporou PoE mohou napájet koncová zařízení dokonce bez přídavného napájecího zdroje.

 

Pokud je dostupný výkon pro PoE napájení ze switche nedostatečný, pak např. pomocí SCALANCE XR-300PoE WG a nového napájecího zdroje SCALANCE PSR9230PoE lze zajistit celkový PoE výkon až 600 W. Kromě toho mají nové varianty PoE switchů SCALANCE X také až dva 10 Gbit/s optické porty pro připojení zařízení k síťovým strukturám vyšší úrovně i na větší vzdálenosti. Navíc 10 Gbit/s porty u switchů SCALANCE XR-300PoE WG jsou vybaveny kombo porty a lze je také použít k napájení koncových zařízení jako jsou IP kamery s vyšším datovým přenosem.

 

Osvědčená technologie a individuální řešení

Průmysl obecně využívá technologie, které jsou dlouhodobě využívané a osvědčené v praxi a přetváří je do svých podob průmyslových komponent, jako jsou průmyslové ethernetové switche SCALANCE, brány pro lokalizaci v reálném čase (SIMATIC RTLS) a identifikační komponenty IDENT. Nové switche s PoE rozšiřují produktové portfolio řady SCALANCE X společnosti Siemens a jsou tak ideálním řešením pro každou oblast průmyslové sítě.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení