Inteligentní ventil od společnosti Siemens pro maximální flexibilitu a účinnost HVAC systémů
8.7.2020

Siemens představuje nový Inteligentní ventil pro maximální flexibilitu a účinnost HVAC systémů

Přímé začlenění do aplikace Building Operator umožňuje regulaci a zasílání alarmů a reportů o spotřebě energie Rozšíření produktové řady o třícestný ventil Nové funkce, např. regulace delta-T, umožňují optimalizaci systémů se zdroji chladu a snižují spotřebu energie

Společnost Siemens Smart Infrastructure rozšířila možnosti samoregulačního a dynamického Inteligentního ventilu o nové funkce a aplikace. Ty jsou určeny pro vytápění a vzduchotechnické jednotky. Inteligentní ventil dokáže řídit průtok vody, měřit teplotu, výkon a automaticky upravit nastavení ventilu tepelného výměníku. Je propojen s cloudem a vůbec poprvé je přímo součástí cloudového řešení Building Operator pro vzdálený monitoring budov. Obsluha díky tomu může Inteligentní ventil řídit a měnit jeho nastavení kdykoli a odkudkoli.

Produktová řada Inteligentních ventilů byla dále obohacena o třícestné provedení pro řízení dodávek vody s proměnnou teplotou a konstantním průtokem (směšovací okruhy). Bezproblémový a energeticky účinný provoz HVAC instalací zajistí nové funkce, jako jsou regulace delta-T (DT), tlakové diference a výstupní teploty na sekundáru, což rozšiřuje možnosti využití o další aplikace.

 

Vyšší flexibilita díky bezdrátovému připojení

Zprovoznění Inteligentního ventilu je automatické, rychlé a bezpečné. Stačí nahrát potřebné nastavení do aplikace Siemens ABT Go a následně přes bezdrátovou síť LAN do každého ventilu. Ventil umožňuje vzdálený přístup přes komunikační protokol BACnet-IP pomocí nástroje Siemens ABT Site nebo přes internet a prostředí Building Operator. 

Propojení s cloudem a aktualizace firmwaru zajistí automatické aktualizace Inteligentního ventilu dle potřeby, tzn., že bude vždy fungovat s nejnovější verzí. Pokud ventil zaznamená nestandardní hodnoty, spustí alarm v aplikaci Building Operator. Díky připojení ke cloudu mohou uživatelé rovněž kontrolovat hodnoty a vytvářet energetické reporty pro další kontrolu.

 

Maximální účinnost během provozu

Účinnost Inteligentního ventilu zvyšují další pokročilé funkce. Třícestný ventil lze použít ve směšovacích okruzích a snadno tak zajistit hydraulické vyvážení. Vzhledem k absenci hlavního čerpadla ve zdrojovém okruhu tak celé řešení vyžaduje minimální investice.

Nový pracovní režim – regulátor tlakové diference, zmírňuje kolísání tlaku v zónách. Ve starších systémech to umožňuje rychlejší a snazší dynamické hydraulické vyvážení bez nutnosti vyměňovat všechny ventily, díky čemuž se nabízí další možnosti využití Inteligentních ventilů. 

V nových systémech poskytují zóny s regulací tlakové diference optimální podmínky pro provoz ventilů. Nové rozšíření o regulaci teploty výstupu sekundáru a o ekvitermní regulaci znamená, že Inteligentní ventil provádí úlohy regulátoru a snižuje požadavky a eliminuje potřebu samostatných regulátorů. Díky menším požadavkům umožňuje Inteligentní ventil instalaci komplexnějších systémů při nižších investičních nákladech. V případě úplného odstranění těchto regulátorů, zastane Inteligentní ventil i jednoduché řídicí úlohy.

Nové distanční vložky k Inteligentnímu ventilu zajistí kvalitnější izolaci, například čidla průtoku, v systémech chlazení.

Nová možnost regulace delta-T (DT), která je určena především pro klimatizační jednotky a velké fancoily, nabízí vyšší účinnost. Tato funkce udržuje stálý teplotní rozdíl DT na zdroji chladu pomocí Inteligentního ventilu. Chiller nebo tepelné čerpadlo pak vždy pracuje při optimálním DT, což zajistí maximální účinnost a šetří spotřebu elektrické energie.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení