Siemens-SI-Vertiport-Exterior-Rendering_large.png
7.2.2023

Siemens a Skyway budou vyvíjet infrastrukturu pro vertiporty

Společnosti Siemens a Skyway se dohodly na spolupráci zaměřené na budování elektrické a digitální infrastruktury pro provoz vertiportů. Vertiporty jsou centra pro dopravní prostředky typu VTOL (s kolmým startem a přistáním), jako jsou například letecké taxíky nebo drony. Spolupráce zahrnuje stanovení energetických nároků vertiportů a vývoj systému udržitelných dodávek energie, dobíjení a tzv. „systému systémů“, který bude podporovat provoz létajících strojů. Inovace v oblasti infrastruktury vertiportů budou mít zásadní význam pro budoucí rozšiřitelnost provozu elektrických vozidel typu eVTOL.

Hlavním cílem spolupráce je vývoj vertiportů. Zahrnuje výzkum, vývoj, plánování a podíl na jejich výstavbě a provozu. Společnost Skyway má rozsáhlé znalosti v oblasti plánování a řízení leteckého provozu, navigace letového provozu a provozování bezpilotních letadel. Siemens je zkušený odborník na infrastrukturu v oblastech elektrifikace, dobíjení vozidel a provozu zařízení.

 

Siemens a Skyway budou pracovat na návrhu a konstrukci univerzálního procesu nabíjení eVTOL a to na základě požadavků na dobíjení, napájení a software tak, aby zajistily spolehlivý a efektivní provoz. Kromě toho budou spolupracovat na nových konceptech, jak standardizovat plánování a realizaci vertiportů a snížit spotřebu energie.

 

Udržitelná energetická řešení budou základem a zároveň nutností pro zavedení městské letecké mobility a elektrifikace letadel typu eVTOL,“ uvedl Clifford Cruz, generální ředitel společnosti Skyway. „Spojení našich zdrojů a schopností předvídat vývoj v tomto segmentu může ovlivnit plány na výstavbu vertiportů a řešení pro městskou leteckou mobilitu jako takovou.“

 

„Pro společnost Siemens představuje účast na vývoji městské letecké mobility zajímavou zkušenost,“ dodal John Kasuda, ředitel divize Airports, Siemens Smart Infrastructure North America. „Rozvoj a efektivní provoz vertiportů bude vyžadovat inovativní řešení, která splní očekávané požadavky na rychlou obrátku letadel a síť nejrůznějších přistávacích možností.“

 

Letecký průmysl se neustále vyvíjí a vstupují do něj inovace jak v oblasti letů, tak letového provozu. Dopravní prostředky typu eVTOL představují novou součást mobility, která má pozitivní vliv na život ve městech: odlehčuje dopravě a nabízí dopravní spojení s oblastmi, které v současné době nejsou dobře letecky obsluhované.

Vizuály ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení