8846-1203533935
24.3.2021

Siemens představuje inovovanou řadu pohonů pro malé ventily

Možnost KNX komunikace zvyšuje flexibilitu provozu Nižší požadavky na elektroinstalaci snižují náklady a počet vstupů/výstupů řídicího systému Ideální řešení pro prostředí citlivá na hluk (hladina hluku

Společnost Siemens Smart Infrastructure rozšířila řadu servopohonů SSA pro malé ventily o nové funkce pro energeticky úspornější a všestranné řešení hydrauliky pro místnosti. Nové servopohony SSA nabízejí díky širokým možnostem řízení ještě větší flexibilitu: od analogového řízení až po KNX komunikaci pro řízení místností a rychlou integraci do navazujících systémů. Ke komunikaci i přívodu energie používají stejný kabel, takže zákazníci ušetří čas i náklady. Díky možnosti nastavení nočního režimu se jedná zatím o nejtišší servopohony (hladina hluku dosahuje méně než 28 dB). Jsou tak ideálním řešením pro prostory citlivé na hluk, jako jsou hotely, nahrávací studia, jednací místnosti nebo knihovny.

 

Jednoduchá instalace, rychlé zprovoznění

S nástupem chladného počasí tráví lidé mnohem více času uvnitř budov, a proto je nezbytné efektivně řídit spotřebu a distribuci tepla. Nové servopohony SSA dokážou tyto požadavky splnit díky snadné instalaci a nenáročnému provozu. Všechny jsou dodávány v předem nakonfigurovaném stavu, a jsou tak připraveny k okamžité instalaci. Pohony mají nyní stupeň krytí IP54 a umožňují tak montáž v jakékoliv poloze. Nové stavové LED kontrolky jsou zárukou rychlého a bezchybného zprovoznění. Zobrazují polohu ventilu a provozní stavy a pomáhají uživateli s dalšími funkcemi, jako třeba s autokalibrací. To je důležité zejména v případě výpadku proudu, kdy lze řádný chod systému obnovit i bez technické podpory nebo manuálního zásahu. Komfort uživatelů budov tak není nijak narušen. Funkce autokalibrace navíc nabízí automatické rozpoznání krajní polohy vřetene, což zajistí vždy správné spojení servopohonu a ventilu a následně přesnou regulaci a úspory energie.

 

Špičkové funkce pro další aplikace

Ovládání pohonu dále usnadňují nové funkce, jako je zpětnovazební signál polohy a možnost ručního ovládání. To vše vede k dalším úsporám času a nákladů. Díky možnosti ručního ovládání je testování ventilů a pohonů jednoduché, jelikož systém nemusí vůbec běžet. V manuálním módu je možný i nouzový chod. Hlavním přínosem pro uživatele je ale nově přidaná funkce pro KNX komunikaci. Servopohony SSA tak lze využít v zapojeních s prostorovými termostaty, regulací místností nebo s centrálními řídicími jednotkami. Inovované servopohony SSA jsou méně náročné na elektroinstalaci, jelikož jedním kabelem lze vést jak přívod elektrické energie, tak komunikaci, což zjednodušuje instalaci. Díky dvěma digitálním vstupům lze přes pohon připojit například okenní kontakt, detektor přítomnosti či senzor kondenzace. Tím se ušetří nejen další instalační práce a finanční prostředky, ale i počet vstupů a výstupů u řídicího systému.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení