Siemens-Campus-Zug-135_original.jpg
14.9.2023

Portfolio řešení a produktů Siemens pro chytré budovy získalo akreditaci WiredScore

  • Certifikační společnost WiredScore udělila akreditaci portfoliu řešení a produtků Siemens pro chytré budovy včetně platformy Building X
  • WiredScore stanovuje globální standardy pro technologie v oblasti budov
  • Hodnocení SmartScore pomáhá investorům a provozovatelům budov z celého světa při výstavbě chytrých a propojených nemovitostí v souladu s nejvyššími standardy v odvětví a očekáváním nájemců
  • Akreditace podtrhuje závazek společnosti Siemens pomáhat zákazníkům vytvářet chytré budovy připravené na budoucnost

Certifikační firma WiredScore zařadila portfolio řešení a produktů pro chytré budovy Siemens Smart Infrastructure do svého programu akreditovaných řešení. Cílem tohoto portfolia je pomáhat majitelům nemovitostí vytvářet zdravé, komfortní a udržitelné objekty, a to jak v oblasti novostaveb, tak v případě rekonstrukcí. Akreditaci pro poskytovatele chytrých řešení uděluje americká společnost WiredScore, která prostřednictvím certifikací a vzdělávání určuje globální standardy pro technologie v oblasti budov.

 

Součástí portfolia akreditovaných řešení je i škálovatelná platforma pro digitální budovy Building X. Zákazníkům nabízí možnost digitalizovat, řídit a optimalizovat provoz budov, což zvyšuje přínosy pro uživatele a výkonnost a udržitelnost objektu. Mezi dalšími akreditovanými řešeními je i softwarové portfolio Siveillance zaměřené na zabezpečení nemovitostí nebo integrovaný systém pro správu budov Desigo CC. Všechny jsou součástí portfolia Siemens Xcelerator.

 

Akreditace potvrzuje trvalou snahu a investice společnosti Siemens zaměřené na plnění globálních standardů pro chytré budovy z hlediska uživatelských funkcí a technologického základu. Zároveň zdůrazňuje silný závazek v oblasti udržitelnosti, účinnosti a budoucí adaptibility, který by majitelům a provozovatelům budov zajistil vyšší hodnotu jejich nemovitostí.

 

„Jsme rádi, že platforma Building X a naše širší nabídka produktů z portfolia pro chytré budovy byla zařazena do programu akreditovaných řešení WiredScore. Akreditace podtrhuje náš závazek zlepšovat podmínky pro zdraví, komfort a bezpečnost lidí v budovách a plnit potřeby našich klientů související s výkonností a udržitelností objektů. Naším cílem je spojovat prostřednictvím našich akreditovaných řešení v nemovitostech svět reálný se světem digitálním, a přinášet tak zákazníkům hmatatelné výsledky,“ uvedl Henning Sandfort, generální ředitel pro Building Products společnosti Siemens Smart Infrastructure.

 

Laura Hancox, ředitelka pro partnerské programy WiredScore, k akreditaci doplnila: „Těší nás, že můžeme se společností Siemens úzce spolupracovat v oblasti portfolia Siemens Xcelerator. Tím, že se zařadili do našeho programu akreditovaných řešení, potvrdili svůj závazek vytvářet budovy, které jsou připraveny na budoucnost a vyhovují potřebám dnešních zaměstnanců.“

 

Společnost WiredScore spustila program akreditovaných řešení, aby ocenila přední poskytovatele technologií s prokazatelnými výsledky v oblasti chytrých budov, které mají vysoký uživatelský komfort, jsou nákladově efektivní a udržitelné. Využívá k tomu hodnotící tabulku SmartScore, která poskytovatele hodnotí podle jejich schopnosti dosahovat nejlepších výsledků ve své třídě pro majitele, provozovatele i uživatele budov.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení