building-X-building-full-medium.jpg
7.3.2024

Siemens a Zumtobel spojili síly, aby rozvinuli oblast chytrých řešení pro budovy

Siemens, výrobce smart senzoru Enlighted a skupina Zumtobel Group, globální poskytovatel osvětlovacích řešení, oznámili partnerskou spolupráci na ekosystému chytrého osvětlení. Pokročilá senzorová technologie Enlighted se bude integrovat do prémiových svítidel Zumtobel a vytvoří tak pro zákazníky atraktivní balíček IoT osvětlení.

Siemens, výrobce smart senzoru Enlighted a skupina Zumtobel Group, globální poskytovatel osvětlovacích řešení, oznámili partnerskou spolupráci na ekosystému chytrého osvětlení. Pokročilá senzorová technologie Enlighted se bude integrovat do prémiových svítidel Zumtobel a vytvoří tak pro zákazníky atraktivní balíček IoT osvětlení.

 

Siemens, globální společnost působící v oblasti technologií budov a jeho dceřiná společnost, výrobce senzorů Enlighted, oznámili strategickou spolupráci se skupinou Zumtobel, poskytovatelem globálních osvětlovacích řešení. Cílem spolupráce je rozšířit adopci chytrých technologií budov, včetně inteligentního IoT osvětlení, a stanovit nové standardy efektivity a udržitelnosti provozu budov po celém světě. Uvedené spojení přináší prefabrikované řízení svítidel s efektivní bezdrátovou komunikací. Podstatou spolupráce je technická integrace smart senzorů Enlighted do prémiového osvětlovacího portfolia skupiny Zumtobel, jak pod značkou Zumtobel, tak pod značkou Thorn. Výsledkem je komplexní sada chytrých IoT svítidel, která zvýší uživatelů a k umožní řídit provoz budov udržitelně a energeticky efektivně. Spolupráce se bude zaměřovat především na komerční budovy, univerzitní kampusy a chytré nemocnice.

 

"Spojení dvou lídrů – v oblasti chytrých technologií a v osvětlovací technice – vytváří příležitost k inovacím a ke zrychlování implementace pokročilých IoT řešení u našich zákazníků," řekl Alfred Felder, generální ředitel skupiny Zumtobel. "Propojení našich značek obohatí trh v segmentu chytrých budov a dá svítidlům mnoho dalších funkcí."

 

Cílem spolupráce je umožnit díky propojení firemních portfolií také rychlejší přístup k inovativním řešením a službám, které mohou pomoci snižovat uhlíkovou stopu budov, zvyšovat spokojenost uživatelů a snižovat provozní náklady. Předem sestavené balíčky produktů skupiny Zumtobel s integrovanými senzory Enlighted pro nové i modernizované objekty optimalizují proces dodávky a zjednodušují objednávání. Bezdrátová síť senzorů Enlighted umožňuje rychlou instalaci chytrých svítidel, bez nutnosti zřizování kabelových rozvodů, a tedy i velmi rychlé uvádění do provozu. V neposlední řadě umožní inteligentní IoT osvětlení sběr a analýzu dat o obsazení jednotlivých prostor v budově, vnitřní navigaci v budovách a sledování pohybu mobilního vybavení, označeného lokalizační visačkou s čipem (RTLS). Portfolio Enlighted je rovněž součástí marketplace Siemens Xcelerator, otevřené digitální obchodní platformy pro urychlení digitální transformace.

 

"Díky cenným poznatkům a analýzám umožňují chytrá osvětlovací řešení přesné rozhodování, založené na datech a podporují udržitelnou digitální transformaci," uvedl Dave Hopping, generální ředitel divize Solutions and Services společnosti Siemens, Smart Infrastructure. "Sdílením vizí této spolupráce se nám daří nabízet řešení, která se soustředí na uživatele a přinášejí významné úspory energie a dalších provozních nákladů."

 

Přístup k datům budov, zachyceným pomocí chytrých IoT senzorů Enlighted umožňuje odpovědným manažerům budov optimalizovat provoz, zvyšovat energetickou účinnost a vylepšovat provozní prostory tak, aby byly pohodlnější, udržitelnější a připravené na budoucnost.

 

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení