8902-1006594324
1.6.2021

Nový pokojový dotykový panel KNX od společnosti Siemens

Stylový design kombinující černé sklo a kartáčovaný hliník Flexibilní uživatelské rozhraní se širokou škálou ikon pro intuitivní ovládání Snadné ovládání osvětlení, žaluzií a teploty v místnosti

Společnost Siemens Smart Infrastructure představuje novou pokojovou ovládací jednotku KNX Touch Control TC5. Elegantní a snadno použitelné zařízení se svými individuálně konfigurovatelnými ovládacími prvky zjednodušuje provoz a ovládání všech dostupných funkcí v místnosti. Díky kapacitnímu 5palcovému barevnému dotykovému displeji s moderním a atraktivním designem je nové zařízení ideální pro použití především v komerčních budovách, jako jsou konferenční místnosti, kanceláře a hotely. Navíc díky své flexibilní koncepci montáže, lze Touch Control TC5 instalovat kdekoliv.

 

Budovy se proměnují

Éra digitalizace přeměňuje budovy na moderní a komplikovanější zařízení, než tomu bylo v minulosti. „Jedná se o významný vývoj v historii budov. Majitelé a investoři mají nyní více příležitostí navrhovat budovy tak, aby odpovídaly potřebám jejich uživatelů,“ uvedl Henning Sandfort, generální ředitel Building Products ve společnosti Siemens Smart Infrastructure. „Pokojové operátorské panely, jako je nový Touch Control TC5, jsou schopné komunikovat prostřednictvím sběrnice KNX a vytvářet perfektní vnitřní klima a světelné podmínky pro každého uživatele místnosti, protože samostatně reagují na hodnoty snímané senzory.“

 

Nový pokojový regulátor pokrývá prakticky všechny možné aplikace v místnosti, jako je spínání, stmívání, ovládání barev a teploty barev světel, stejně jako stínění před sluncem a řízení provozu vytápění, včetně ventilace a klimatizace. Aby bylo zajištěno zdravé klima ve vnitřním prostoru, nabízí Touch Control TC5 automatické ovládání ventilátoru na základě aktuální hodnoty prachových částic PM2,5 nebo koncentrace CO2 ve vzduchu. Jinými slovy se upravuje činnost ventilátoru v závislosti na množství znečišťujících látek ve vzduchu. Pomocí dostupných logických funkcí lze snadno implementovat další funkce regulátoru teploty, jako je automatické přepnutí do režimu protimrazové ochrany při prudkém poklesu venkovní teploty nebo zavření žaluzií, když jas překročí určitou úroveň.

 

Méně složité pro uživatele

Obecně platí, že je dnes zapotřebí více zařízení a kabelů, protože se zvyšuje požadavek na funkce budov. Touch Control TC5 se v tomto liší: Všechny funkce místnosti lze zobrazit a ovládat z tohoto jediného zařízení. Montáž a instalace nového dotykového panelu je snadná, protože je kompatibilní s různými nástěnnými krabicemi (EU, USA, CN, UK, CH). Abychom splnili požadavky komerčních zákazníků na firemní design, lze ikony, jejich rozložení a spořič obrazovky podle potřeby upravit. Z důvodu úspory energie lze displej automaticky zapínat a vypínat pomocí vestavěných integrovaných senzorů. Ovládací prvky lze kdykoli zamknout nebo odemknout pomocí hesla nastaveného během konfigurace anebo přes sběrnici.

 

Nová jednotka pro ovládání místnosti je všestranná a cenově výhodná, protože k implementaci komplexních funkcí není potřeba žádný další centrální ovladač v místnosti.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení