Fluence Sunstack
17.3.2021

Fluence představuje tři modulární systémy pro ukládání elektrické energie

Společnost Fluence, která je společným podnikem koncernu Siemens AG a americké AES, představila novou generaci technologie pro ukládání energie. Nová technologie, která je založená na továrním hardwaru, pokročilém softwaru a datové inteligenci, kompletně mění přístup k budování a provozu energetických úložišť – jejich instalace ve velkém bude nyní mnohem jednodušší, bezpečnější, rychlejší a cenově dostupnější.

Soubor technologických řešení tvoří základ tří systémů, z nichž každý je určen pro specifické potřeby akumulace energie: Gridstack, Sunstack a Edgestack. Jejich konfigurace splňují požadavky rozvodných sítí, výroby obnovitelných zdrojů i komerčních a průmyslových podniků. Jsou proto vhodné pro větší systémy a jejich soubory. Pro svou novou technologii již Fluence získala kontrakty od předních firem, jako jsou Enel, LS Power nebo sPower. Celkový výkon těchto zakázek dosahuje 800 MW a kapacita 2 300 MWh.

„Pro ukládání energie potřebujete vysoce flexibilní systémy, které můžete individuálně přizpůsobit specifickým trhům a potřebám zákazníků,“ uvedl technický ředitel firmy Fluence Brett Galura. „Zákazníci si doposud museli zvolit buď individuální řešení, nebo neflexibilní, vertikálně integrované produkty. Nová technologie nabízí jak naše patentované datové soubory, které patří v našem odvětví mezi největší, tak hluboké znalosti z oboru. Během posledních deseti let se nám podařilo snížit celkové náklady na tyto systémy o 90 procent. Náš nový datový ekosystém je zaměřen na snižování nákladů na nebateriovou část úložiště až o 25 procent a zároveň na další podporu instalací v rozsahu gigawattů.“

 

Nový soubor technologických řešení společnosti Fluence zahrnuje tři hlavní komponenty:

Fluence IQ: Prostředky digitální inteligence využívají datové a strojové učení ke zlepšování procesů rozhodování v rámci systému, řízení poklesu stavu baterie, snižování provozních nákladů a optimalizaci plánování zdrojů pro odběr na energetickém trhu. Operační systém Fluence (OS): Plně integrovaná operační platforma je založena na desetiletých zkušenostech s vývojem digitálních řídicích systémů. Nabízí komplexní řídicí funkce, transparentnost systému a řízení aktiv pro lepší výkonnost aktiv, ať již v rámci jedné či několika instalací. Fluence Cube: Prefabrikovaný blok, který je 4-5krát modulárnější než klasické systémy a obsahuje nejnovější technologie pro rychlou instalaci a možnost škálování, konzistentní provoz a údržbu a lepší kontrolu kvality.

 

Nové Fluence systémy

Fluence Cube, OS a IQ obsahují pokročilé bezpečnostní funkce, které splňují nejpřísnější bezpečnostní normy jako NFPA 855, UL 9540A, IEC. Právě bezpečnost, ochrana osob a   související technologie byly jednou z priorit při vývoji těchto nových systémů. Společně tvoří základ tří předem konfigurovaných systémů úložišť optimalizovaných pro specifické segmenty trhu a projekty:

 

Gridstack

Systém je určený pro energetické podniky a nejnáročnější síťové aplikace (např. rozšíření přenosu a rozvodu energie, regulace frekvence a špičkový kapacitní výkon). Nabízí mimořádnou spolehlivost a bezpečnost.

 

Sunstack

Úložiště je optimalizováno pro společné umístění s fotovoltaickými instalacemi s cílem zlepšit a dále rozšířit možnosti výroby solární energie s pevně danými dodávkami obnovitelné energie a dalšími síťovými službami.

 

Edgestack

Systém je vhodný pro komerční a průmyslové účely. Podporuje aplikace o výkonu nad 500 kW, nabízí rychlou instalaci a zabere minimálně místa. Pomáhá snížit poplatky za odebíraný výkon a zajistit důležité dodávky.

„Konkurenceschopné technologie, emisní cíle a zvyšující se potřeba zajistit spolehlivost provozu sítě zvyšují globální poptávku energetických, komerčních i průmyslových podniků po úložištích energie. Podle agentury BloombergNEF by investice v této oblasti měly do roku 2040 dosáhnout více než 560 miliard dolarů,“ uvedl generální ředitel Fluence Manuel Perez Dubuc. „Od naší uhlíkové či uhelné minulosti nás ve vztahu k udržitelné budoucnosti odděluje schopnost trhu reagovat pružně a přizpůsobit se vývoji.“

Společnost Fluence zastupuje v České republice společnost Siemens, s.r.o.

Více na: www.siemens.cz/akumulaceenergie

 

O společnosti Fluence

Fluence je společný podnik koncernu Siemens AG a americké firmy AES. Je globálním lídrem na trhu energetických úložišť. Jeho nabídka řešení a služeb je spojením agilnosti technologické společnosti a odborných znalostí a zkušeností, vize a finančního zázemí dvou zavedených a respektovaných firem. Cílem Fluence je vytvářet udržitelnější budoucnost prostřednictvím změny způsobu dodávek energie. K dosažení tohoto cíle využívá pokrokové koncepce úložišť AES a Siemens. Nabízí nejen návrh, dodávky a integraci systémů, ale i osvědčené technologie úložišť pro různé potřeby zákazníků v rychle se měnícím sektoru energetiky. Aktuálně dosahuje celkový výkon projektů ve 22 zemích po celém světě více než 2,1 GW. Společnost Fluence se v roce 2018 umístila na předních místech žebříčku analytické firmy Navigant Research v oblasti energetických úložišť a v roce 2019 se stala jednou z nejrychleji se rozvíjejících inovativních společností. Více na: www.fluenceenergy.com

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení