SICHARGE UC
5.8.2020

Dobíjecí infrastruktura od společnosti Siemens pro elektrobusy Rampini zvýší udržitelnost městské dopravy v italském Janově

Kompaktní design dobíjecí infrastruktury šetří prostor v depu Chytré dobíjení elektrobusů pomocí dobíjecích stanic Siemens SICHARGE UC o výkonu až 100 kW na jednotku Elektrobusy Rampini jsou vybaveny trakční baterií s kapacitou 200 kWh

Společnost Siemens Smart Infrastructure zajistí dobíjecí infrastrukturu pro deset elektrobusů Rampini E80, které bude provozovat městský dopravní podnik AMT Genova (AMT) v italském Janově. Tento projekt je dalším krokem AMT v oblasti elektrifikace veřejné dopravy v Janově s cílem vytvořit energeticky úsporný a udržitelný model městské mobility. Dobíjecí infrastruktura Siemens by měla být do provozu uvedena do léta 2021.

 

V první fázi dodá společnost Siemens deset inovativních systémů dobíjení pro depo v Corniglianu, což umožní dobití elektrobusů přes noc nebo během provozních přestávek. Díky úspornému a modulárnímu designu může být v depu postupně instalováno až 60 nabíjecích jednotek.

 

S využitím dobíjecího systému Siemens SICHARGE UC 100, který je v souladu s nejnovějšími mezinárodními standardy a nabízí nabíjecí výkon až 100 kW, se autobusy budou dobíjet přes troleje a dobíjecí kabely tažené shora. Dobíjecí systém má minimální nároky na prostor, a tak je maximalizován počet autobusů, které lze dobíjet v jednom depu. Ve spojení s dobíjecím softwarem Siemens tak nabízí optimální řešení pro snížení celkové spotřeby energie v depu.

 

Elektrobusy Rampini E80 jsou 2,2 metru široké, pojmou až 43 cestujících a jsou vybaveny trakční baterií o kapacitě 200 kWh. Díky těmto rozměrům se jedná jediné elektrobusy ve Evropě, které dokážou zaručit maximální ovladatelnost i v historických centrech měst.

 

„První projekt elektrifikace městské dopravy v Itálii je důkazem potenciálu, který naše flexibilní a kompaktní řešení nabízí. Je možné ho začlenit a přizpůsobit i pro potřeby tohoto malého historického zařízení. Jsme rádi, že můžeme být součástí zvyšování efektivity a udržitelnosti městské dopravy v Janově,“ uvedl Marco Rastelli, vedoucí obchodní jednotky Distribution Systems společnosti Siemens Itálie.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení