Výrobní závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm
3.2.2021

Závod Siemens ve Frenštátě obhájil titul Podnik podporující zdraví

Již počtvrté získal výrobce elektromotorů z Frenštátu pod Radhoštěm titul Podnik podporující zdraví. Držitelem nejvyššího, třetího titulu, je podnik na další tři roky. Předání vzhledem k epidemiologické situaci proběhlo distančně.

Titul Podnik podporující zdraví (PPZ) je soutěž, v níž se každoročně posuzuje úroveň podpory zdraví na pracovištích zúčastněných firem. Vyhlašuje ji hlavní hygienička České republiky a její organizaci zajišťuje Státní zdravotní ústav v Praze pod záštitou Ministerstva zdravotnictví.Titul je udělován vždy na tři roky a je možné jej získat dle hodnocení ve třech různých úrovních. Výrobní závod Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm titul získal již počtvrté v řadě, a opět titul PPZ třetího, nejvyššího, stupně. Z důvodu současných protipandemických opatření covid-19 se tradiční slavnostní předání v Kaiserštejnském paláci na Malé Straně nekonalo.

“Péče o zdraví zaměstnanců je naší dlouholetou prioritou a je zakotvena i v naší nové strategii do roku 2025. Plně si uvědomujeme nutnost a význam aktivit, které přispívají jak ke zkvalitňování pracovního prostředí, ergonomie práce, tak i k psychické pohodě na pracovišti a tím i k vyšší spokojenosti zaměstnanců, obzvlášť nyní v této nelehké době,“ uvedl ředitel závodu Roman Valný.

Inspekce, která rozhodla o prodloužení titulu, proběhla ve frenštátském Siemensu v červenci 2020. Předmětem bodového hodnocení byla povinná péče o zdraví zaměstnanců požadovaná legislativou ČR i nadstavbová součást formou opatření, která se zaměřují na podporu zdraví zaměstnanců, součástí hodnocení byla i společenská odpovědnost firmy v okolí města.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení