Vladimír Štěpán novým ředitelem závodu Siemens elektromotory Mohelnice
1.10.2020

Vladimír Štěpán novým ředitelem závodu Siemens elektromotory Mohelnice

Mohelnický závod na výrobu elektromotorů má nového ředitele, od 1. října 2020 jej povede Vladimír Štěpán. V následujícím období se bude zaměřovat především na zvyšování produktivity závodu, digitalizaci a automatizaci procesů a dodávky zákaznicky konfigurovatelných motorů.

Vladimír Štěpán ve společnosti Siemens pracuje od roku 2000, zkušenosti získal v řadě odborných i manažerských pozic. V letech 2005–2007 byl ředitelem divize Power Generation, pozici ředitele prodeje Siemens Industrial Turbomachinery zastával v letech 2007–2009. Od roku 2009 do roku 2018 byl ředitelem výrobního závodu Siemens Industrial Turbonachinery Brno (výroba parních turbín), v letech 2018–2019 vykonával funkci ředitele globální jednotky pro projektové řízení v oblasti průmyslových turbín v rámci Siemens AG. V roce 2019 byl Vladimír Štěpán ředitelem společnosti Litostroj, kde odpovídal za aktivity firmy v České republice, ve Slovinsku, v Turecku a v Kanadě.

 

Pavel Pěnička, který závod řídil posledních 15 let, bude nově zastávat pozici ředitele prodeje nízkonapěťových motorů v České republice a povede alokované pracoviště evropské centrály nízkonapěťových elektromotorů v Praze.

 

Vladimír Štěpán vystudoval strojní inženýrství na VUT v Brně, titul MBA získal na Pfeiffer University. Mezi jeho záliby patří triatlon, vytrvalostní běh, golf, cestování a fotografování.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Energy, Siemens Healthineers a Siemens Mobility působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií a kolejové dopravy. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Siemens je rovněž držitelem menšinového podílu ve společnosti Siemens Energy, která je světovým lídrem v oblasti přenosu a výroby elektrické energie. Ve fiskálním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 70 miliard eur a čistého zisku 4,4 miliardy eur. K 30. září 2022 měla společnost po celém světě přibližně 311 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení