Kempingovy_varic.png
6.3.2023

V jubilejním 10. ročníku Siemens Sinumerik Cupu budou studenti tvořit CNC program na unikátní cestovní vařič

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů v CNC programování. Úkolem studentských týmů je podle přesného zadání vymyslet a prezentovat program na výrobu přenosného vařiče na suchý líh. Do jubilejního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit týmy o 2–4 členkách/členech z České republiky. Uzavírka přihlášek je 31. května, vypracované zadání je potřeba odeslat do 30. června 2023. Více na: www.siemens.cz/sinumerikcup

Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup, v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu unikátního cestovního vařiče a své řešení co nejlépe představí formou online prezentace.

„Zadání není snadné, studentky a studenti musí vhodně skloubit technologické operace soustružení, vrtání i frézování, což důkladně prověří jejich schopnosti a znalosti,“ uvádí autor zadání Aleš Polzer z VUT Brno. Členové soutěžních týmů mohou zkoušet různé varianty řešení ve volně dostupném simulátoru, konzultovat s pedagogy nebo se obrátit přímo na členy odborné hodnotící komise (kontakty jsou uvedeny na www stránkách soutěže).

„Po covidové pauze se studenti plně vrátili do výuky a my se moc těšíme nejen na jejich technické řešení letošního zadání, ale i nápadité a kreativní prezentace, které v soutěži také hodnotíme,“ upřesňuje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Jsem moc rád, že i na technických školách a učilištích studuje stále více dívek, věřím, že se letos Sinumerik Cupu účastní i smíšené nebo čistě dívčí týmy,“ uzavírá Duba.

Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku.

 

Vyhodnocení soutěže proběhne ve dvou kolech: v prvním bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

 

Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členkami/členy. Registrace přihlášek probíhá online do 31. května 2023, vypracované zadání musí být odevzdáno do 30. června 2023.

 

Přihlášky, zadání do soutěže, kontakty na odborné poradce a všechny další informace jsou k dispozici na: www.siemens.cz/sinumerikcup

Vizuál ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení