DSC05391.jpg
10.6.2022

Střední integrovaná škola Hodonín má novou elektro učebnu, pomohl Siemens

Integrovaná střední škola Hodonín slavnostně zahájila provoz nově zrekonstruované odborné učebny pro obor elektra. Společnost Siemens škole, která byla v červnu 2021 zasažena tornádem, přispěla na vybavení elektro laboratoře částkou 550 000 Kč. Závod OEZ, součást koncernu Siemens, daroval škole nejmodernější jističe, chrániče a další prvky v hodnotě přesahující 85 tisíc korun.  

V červnu 2021 zasáhlo ničivé tornádo několik obcí na jižní Moravě a mezi nimi i Hodonín. Tamní Integrované střední škole poškodilo tornádo několik budov. Škola proto musela vynaložit veškeré prostředky na obnovu poničených prostor a nezbývaly finance na plánovanou rekonstrukci 50 let staré, již nevyhovující učebny pro praktickou výuku elektro oboru.

 

Díky pomoci od společnosti Siemens se však rekonstrukce elektro laboratoře přece jen mohla uskutečnit a dnes je vybavena nejmodernější technikou. Siemens věnoval škole částku 550 000 Kč, přes 40 000 Kč darovali ve sbírce přímo zaměstnanci firmy. Spolupráce s OEZ bude pokračovat i v budoucnu, kdy budou realizovány dodávky dalších elektroinstalačních prvků. 

„Jsem moc rád, že naše finanční pomoc umožnila této střední škole vypořádat se s následky ničivého tornáda a vybudovat moderní učebnu pro studenty elektrotechnických oborů,“ uvedl generální ředitel českého Siemensu, Eduard Palíšek. „Líbí se mi, že se na budování nové elektro učebny sami podíleli,“ dodal.

Původně měla učebnu kompletně přestavět a vybavit dodavatelská firma, nakonec ale novou podobu laboratoře navrhli přímo studenti školy se svými učiteli a z velké části přestavbu i sami zrealizovali. Prostory původní učebny nejprve vyklidili, vybourali příčky a demontovali staré přístroje. Poté pod vedením vyučujících navrhli nové rozvody a v rámci praktické výuky je zabudovali. Externí firmy škola využila pouze na vymalování prostor a položení podlahových krytin. „Byla to pro ně skvělá příležitost využít teoretické poznatky, ale také zjistit, jak je v praxi použít,“ uvedla ředitelka školy Mgr. Eva Schmidová.

 

Kromě hodonínské střední školy Siemens podpořil v rámci sbírky Tornádo také vybrané rodiny ze zničené obce Hrušky (ve spolupráci s Diakonií ČR), daroval finanční příspěvek na obnovu zahrady v mateřské škole Hrušky a podpořil obnovu zdevastované zeleně v oblasti zasažené tornádem (ve spolupráci se společností Sázíme stromy z.ú.).

 

Celkem český Siemens na pomoc jižní Moravě zasažené tornádem daroval 1 750 000 Kč.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení