New Energies Rallye 2021 Siemens
20.5.2021

Startuje rallye čistých energií, Siemens je technologickým partnerem

V pátek odstartuje Czech New Energies Rallye, soutěž elektromobilů, která se pojede ve dnech 21. a 22. května na jihu Čech, Technologickým partnerem je společnost Siemens, na akci v tuzemské premiéře představí nejnovější generaci AC dobíjecích wallboxů. Závod, jehož centrem je Český Krumlov, bude druhým podnikem mezinárodního seriálu FIA Electric and New Energy Championship 2021.

Siemens pro nejvýznamnější tuzemskou soutěž pro elektromobily a vozy s alternativním pohonem zajistí AC dobíjecí infrastrukturu, kterou v průběhu rallye využijí sportovní komisaři a delegáti FIA. Při domácí premiéře zde představí nejnovější třetí generaci wallboxu VersiCharge, který představuje nejmodernější řešení pro naplnění všech potřeb a očekávání v oblasti elektromobility.

 

Nástěnná dobíjecí stanice VersiCharge, s dobíjecím výkonem až 22 kW nabízí řadu komunikačních rozhraní a lze je připojit k nejrůznějším backendovým systémům, lze je integrovat i do systémů chytrých budov. Designový wallbox nabízíkompatibilitu s dobíjecími standardy díky aktualizacím firmwaru OTA, chytré řízení včetně monitorování zátěže a certifikovaného měření spotřeby, rozšiřitelnou konfiguraci nebo otevřené platební možnosti. VersiCharge je rovněž vhodný pro dobíjení elektromobilů ve veřejných garážových domech a rovněž v samotných rodinných a bytových domech.

 

Vedle dobíjecí infrastruktury budou Siemens na New Energies Rallye reprezentovat i tři závodní posádky s fleetovými elektromobily. Během pátku a soboty zdolají posádky přibližně 380 soutěžních kilometrů.

 

„Na rallye můžeme otestovat naše AC dobíjecí technologie v nestandardních podmínkách a získat odlišné zkušenosti za volantem elektromobilů jinde než v běžném silničním provozu,“ říká Martin Šilar, Siemens koordinátor pro elektromobilitu. „Díky rallye máme také příležitost ukázat veřejnosti jaké má elektromobilita výhody. Naše závodní posádky pojedou s elektromobily přímo z vozového parku Siemens, kde jejich počet stále roste.“ dodává Šilar.

 

Závody se jedou jako tzv. rallye pravidelnosti, při které je principem přesné dodržování organizátorem stanoveného rychlostního průměru na trase měřených testů, takzvaných zkoušek pravidelnosti. Průměry určují GPS jednotky umístěné ve vozidle, na trati všech zkoušek současně probíhá tajné měření času. Odchylka od ideálního času v každém měřeném místě znamená bodovou penalizaci. Vyhrává ten, kdo na svém kontě bude mít nejméně bodů.

 

O konečném pořadí v klasifikaci však nerozhoduje pouze schopnost posádky přesně dodržovat stanovený rychlostní průměr na měřených zkouškách: Během Czech New Energies Rallye zároveň musí jet co nejúsporněji. Po dojezdu do závěrečného uzavřeného parkoviště se výsledky pravidelnosti a spotřeby zkombinují, přihlédnuto bude rovněž k technickým parametrům vozidla udávaným výrobcem, přepočteným na takzvaný index energetické náročnosti.

 

Bližší informace o řešeních Siemens pro dobíjení elektrických vozidel jsou k dispozici na www.siemens.cz/elektromobilita, kompletní program 9. Czech New Energies Rallye 2021 jsou k dispozici www.cner.cz

 

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení