cityjet-desiro-hauptbahnhof-wien-91-large.jpg
29.4.2024

Dalších 21 jednotek Desiro ML pro ÖBB od společnosti Siemens Mobility

  • Flotila Desiro ML u Rakouských drah se rozroste na 294 vozidel
  • Celkem 21 nových elektrických jednotek Desiro ML bude uvedeno do provozu v průběhu roku 2026
  • Atraktivní interiér je dílem konstruktérů z pražského pracoviště společnosti Siemens Mobility

Společnost Siemens Mobility získala od Rakouských spolkových drah (ÖBB) zakázku na dalších 21 elektrických jednotek Siemens Desiro ML. Objednávka navyšuje počet těchto vozidel ve flotile ÖBB na celkový počet 294 kusů, z nichž 236 je již v provozu po celé zemi. Tato další objednávka jen podtrhuje spolehlivost vozidel Desiro ML, které jsou součástí portfolia kolejových vozidel společnosti Siemens Mobility. Od roku 2026 budou s novými jednotkami obsluhovány linky ve východní části země, zejména hlavní trať mezi vídeňským Meidlingem a Floridsdorfem a linky v Dolním Rakousku.

Vozidla Desiro ML jsou uznávána pro svou vyspělou technologii a špičkovou úroveň pohodlí pro cestující. Splňují nejvyšší standardy pro dopravu a jsou bezbariérové. Atraktivní a esteticky řešený interiér je z velké části dílem konstruktérů z pražského pracoviště Engineringu Siemens Mobility.

Roman Prell, vedoucí Engineeringu Siemens Mobility v České republice, doplnil: „Desiro ML pro ÖBB představuje projekt, ve kterém opět výrazně zanechal stopu český tým konstruktérů. Pod našima rukama vznikala podoba interiéru vozidel. Řešili jsme designovou stránku vozidel s ohledem na funkčnost i pohodlí pro cestující. Ve spolupráci se zákazníkem byly například navrženy některé úpravy, které dále usnadňují cestování osobám se sníženou mobilitou.“

Mezi klíčové prvky vozidel Desiro ML patří 217 pohodlných sedadel, bezbariérový úrovňový nástup a výstup pomocí výsuvných prahů u všech dveří, optimalizované vysokopodlažní prostory pro provoz S-Bahn, automatické vytápění a klimatizaci pro udržení příjemné teploty v interiéru. Vozidla mají pohodlná, nastavitelná, ergonomická sedadla s dostatečným prostorem pro nohy, kombinované elektrické zásuvky s USB porty ve vysokopodlažní části, vyklápěcí stolky pro notebooky a opěrky nohou, prostor pro dětské kočárky v prostředním (vloženém) voze, prostor pro jízdní kola ve víceúčelovém oddíle a optimalizovaný prostor pro osoby se sníženou schopností pohybu a pro invalidní vozíky. Vozidla jsou vybavena moderními informačními displeji, WiFi, palubním portálem a dvěma toaletami (z nichž jedna je bezbariérová a s přebalovacím pultem).

Albrecht Neumann, CEO pro oblast kolejových vozidel v rámci koncernu Siemens Mobility, k zakázce uvedl: „Desiro ML je mezinárodně osvědčené vozidlo pro regionální dopravu, které získává nejvyšší hodnocení spokojenosti od cestujících. Tyto elektrické jednotky se vyznačují působivou moderní technologií a maximálním komfortem. Splňují nejvyšší standardy, včetně podmínek pro cestující se sníženou schopností pohybu, a to díky optimalizovaným nástupním prostorům. Cestující mají k dispozici také čtecí lampičky a USB porty u svých sedadel.“

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení