8591-0906148161
10.6.2020

Společnosti Siemens a Exyte spojují své síly pro rychlou výstavbu inteligentních biotechnologických zařízení

Pandemie Covid-19 má vážný dopad na vývoj a masovou výrobu vakcín a léčiv v současných výrobních zařízeních Společnosti Siemens a Exyte spojují své síly pro rozvoj inteligentních, modulárních a rozšiřitelných biotechnologických zařízení Siemens poskytuje svá řešení pro procesní automatizaci a digitalizaci Exyte nabízí modulární technologii ExyCell® umožňující rychlou výstavbu
Pandemie Covid-19 má vážný dopad na vývoj a masovou výrobu vakcín a léčiv v současných výrobních zařízeních Společnosti Siemens a Exyte spojují své síly pro rozvoj inteligentních, modulárních a rozšiřitelných biotechnologických zařízení Siemens poskytuje svá řešení pro procesní automatizaci a digitalizaci Exyte nabízí modulární technologii ExyCell® umožňující rychlou výstavbu

 

Společnosti Siemens, světový lídr v oblasti procesní automatizace, a Exyte, světový lídr v oblasti projektování a výstavby biofarmaceutických výrobních zařízení, spojují své schopnosti v oblasti digitalizace a výrobní inovace. Díky tomu mohou nabídnout komplexní řešení pro rozvoj biofarmaceutického průmyslu.

 

S ohledem na současné dopady spojené s pandemií Covid-19, farmaceutické společnosti čelí výzvám především v oblasti vývoje a masové výroby nových vakcín a léčiv ve stávajících výrobních zařízeních. Společnosti Siemens a Exyte se zavázaly tyto výzvy řešit a společně nabízejí výrobcům v oblasti biotechnologií a buněčných a genových terapií standardizovaná řešení na klíč. Vše probíhá za podmínek současné správné výrobní praxe cGMP (z angl. current Good Manufacturing Practice) a správné automatizované výrobní praxe GAMP (z angl. Good Automated Manufacturing Practice).

 

V současné chvíli jsou navrženy první budovy s technologií Siemens a moduly ExyCell® pro výrobu buněčných a genových terapií a pro výrobu biologických látek v Evropě a v Číně.

 

„Jsme nadšeni ze spolupráce s inovativní firmou Exyte. Můžeme tak zákazníkům poskytnout předem vyrobená, modulární biotechnologická řešení s integrovanou technologií Siemens. Jakožto lídr na trhu pro farmaceutický průmysl nabízíme know-how pro procesní automatizaci s automatizačními platformami Siemens Simatic PCS 7 a WinCC, či napájení a protipožární ochranu modulárních čistých prostor,“ řekl generální ředitel Siemens pro procesní automatizaci Eckard Eberle.

 

Viceprezident Exyte pro léčiva a biotechnologie, Luca Mussati, dodal: „Naše partnerství se společností Siemens nám umožňuje předem integrovat technologie Siemens do modulů ExyCell, a nabízet tak zákazníkům komplexní řešení pro jejich výrobní zařízení. Navíc naše spolupráce umožňuje zákazníkům využít výhod, které nabízí Průmysl 4.0, aniž by bylo nutné změny projektovat od základu, čímž jim šetříme čas i peníze. Moduly ExyCell jsou vhodné jak pro nové budovy, tak pro rekonstrukce či dovybavení stávajících budov. Mohou být dodány buď ve standardních konfiguracích běžných zařízení, nebo je lze také kombinovat dle individuálních požadavků zákazníka.“

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení