Siemens-and-NVIDIA-Demo-Clay-to-Render.png
21.3.2024

Siemens a NVIDIA rozšířily spolupráci v oblasti generativní AI pro imerzivní vizualizaci v reálném čase

  • Nové řešení propojuje platformu Siemens Xcelerator s aplikačními rozhraními NVIDIA Omniverse Cloud API pro kolaborativní vizualizaci podporovanou generativní umělou inteligencí (AI)
  • Společnosti Siemens a NVIDIA společně s HD Hyundai představily, jak integrovaná vizualizace přináší lepší porozumění a vhled do problematiky

Společnost Siemens oznámila prohloubení spolupráce s výrobcem grafických procesorů NVIDIA v oblasti dalšího rozvoje průmyslového metaverza. Imerzivní vizualizace podporovaná novými aplikačními rozhraními NVIDIA Omniverse Cloud API je nyní součástí platformy Siemens Xcelerator, aby posílila stále rozšířenější využívání technologie digitálního dvojčete s podporou umělé inteligence. Společnosti Siemens a NVIDIA představily možnosti, jak generativní AI dokáže převratným způsobem ovlivnit vizualizaci komplexních dat a umožnit fotorealismus. Zároveň na praktickém příkladu výrobce udržitelných plavidel HD Hyundai předvedly, jak lze řešení využít při vývoji nových produktů.

 

„Zcela přelomovým způsobem proměníme přístup k návrhu, výrobě a servisu produktů a řešení. Tato nová generace průmyslového softwaru umožní zákazníkům na jejich cestě k průmyslovému metaverzu si výrobky vyzkoušet jako ve skutečném světě: v souvislostech a zcela realisticky. A do budoucna s nimi budou moci i komunikovat prostřednictvím jejich přirozeného jazyka,“ uvedl generální ředitel koncernu Siemens AG Roland Busch. „Ve spolupráci s firmou NVIDIA nabídneme rychlejší programování, generativní umělou inteligenci a začlenění Omniverse do celého portfolia Siemens Xcelerator.“

„Omniverse a generativní umělá inteligence jsou hnací silou obrovské transformace průmyslových podniků,“ uvedl Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA. „Zpřístupněním platforem NVIDIA zákazníkům otevírá Siemens průmyslovým podnikům nové možnosti vytvářet další generace digitálních dvojčat podporovaných umělou inteligencí, a to v jakémkoli měřítku.“

 

V rámci další fáze spolupráce představí Siemens během letošního roku nové řešení pro špičkový cloudový PLM software Teamcenter® X, který je rovněž součástí platformy Siemens Xcelerator. Díky technologiím NVIDIA Omniverse nabídne projektantům možnost vytvářet mimořádně intuitivní, fotorealistické a na fyzikálních principech založené digitální dvojče v reálném čase, které pomůže odstranit plýtvání pracovní silou a chyby v práci.

 

Generativní umělá inteligence významně urychlí stanovení a případnou úpravu detailů ve fotorealistickém zobrazení, např. definici materiálu a světelných podmínek. Úlohy, které dříve trvaly dny, se dají stihnout během několika hodin, a technické údaje budou kontextualizovány průběžně tak, jak se objeví v reálném světě. Kromě projektantů získají výhody i další zúčastněné strany – od prodejních a marketingových týmů až po management a zákazníky. Ti budou mít lepší představu o tom, jak daný produkt skutečně vypadá, což jim umožní činit informovanější a rychlejší rozhodnutí.

 

Ve spolupráci se společností NVIDIA představil Siemens příklad fotorealistické vizualizace vytvořené v reálném čase pro předního výrobce udržitelných lodí HD Hyundai, který se mj. zabývá vývojem plavidel na čpavkový a vodíkový pohon. Jedná se o vysoce komplexní proces vyžadující dohled nad loděmi s více než sedmi miliony komponentů. HD Hyundai může nové řešení využít k interaktivnímu sjednocení a vizualizaci takto obrovského počtu datových souborů.

 

„V oblasti řízení životního cyklu produktů (PLM) se již dlouho spoléháme na software Siemens Teamcenter. Díky nové spolupráci dokážeme vizualizovat a komunikovat s digitálním dvojčetem lodí s využitím generativní umělé inteligence a vytvářet objekty a HDR pozadí pro lepší porozumění projektů v daných souvislostech. To přinese mnoho výhod, protože se sníží počet chyb, zlepší se uživatelské zkušenosti a ušetří se čas i náklady,“ uvedl Taejin Lee, ředitel pro informace a digitální technologie společnosti HD Hyundai.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení