HQDIPR202210126577.jpeg
31.10.2022

Společnosti ACC a Siemens oznámily partnerství v oblasti udržitelné výroby bateriových článků

  • Spolupráce zahrnuje vývoj udržitelných řešení pro výrobu baterií v rámci otevřeného ekosystému Siemens Xcelerator
  • ACC nasadí technologii digitálního dvojčete společnosti Siemens, aby urychlila budování svých gigatováren ve francouzském Billy-Berclau Douvrin, německém Kaiserslauternu a potenciálně i v italském Termoli
  • Siemens posiluje pozici klíčového technologického partnera pro výrobu automobilových baterií

Společnosti Siemens a Automotive Cells Company (ACC) podepsaly memorandum o porozumění v rámci nového strategického partnerství. Na základě této dohody se Siemens stane preferovaným dodavatelem ACC v oblasti automatizace, digitalizace a elektrifikačních technologií, což umožní rozšíření výroby a maximalizuje efektivitu zařízení a energetickou účinnost.

 

Partnerství je součástí otevřené digitální obchodní platformy Siemens Xcelerator, která byla spuštěna v červnu letošního roku. Tato platforma zaštiťuje portfolio hardwaru a softwaru pro internet věcí (IoT) a představuje závazek vytvořit silná partnerství pro urychlení digitální transformace. Toto nové partnerství společnosti ACC usnadní a urychlí budování plánovaných gigatováren ve velkém měřítku.

 

Siemens poskytne ACC přístup ke svému portfoliu hardwaru a softwaru pro digitální podniky: od návrhu výroby až po design výrobků, od řízení životního cyklu výrobku až po systémy hospodaření s energiemi. Jako výchozí bod by měla být vytvořena komplexní digitální dvojčata baterií a výrobních linek. Díky konceptu plně integrované automatizace (TIA) a softwaru Teamcenter nabízenému v rámci platformy Siemens Xcelerator bude společnost ACC schopna lépe propojit proces návrhu a výroby a celou výrobu tak dále rozšířit.

 

„Nástup evropské výroby zařízení je pro nás klíčovým faktorem úspěchu. Chceme se stát evropským lídrem v oblasti výroby bateriových článků a modulů pro automobilový průmysl. Je třeba usnadnit vznik ekosystému baterií, který bude zahrnovat celý hodnotový řetězec. Z tohoto hlediska je pro nás velmi důležité, že se může spolehnout na řešení společnosti Siemens. Platforma Siemens Xcelerator nabízí v průběhu celého projektu dokonalý soubor řešení pro naše potřeby,“ uvedl generální ředitel ACC Yann Vincent.

 

Siemens zároveň rozšiřuje své působení v oblasti výroby baterií. Již v minulosti uzavřel několik technologických partnerství s předními společnostmi a prokázal tak hluboké know-how na tomto dynamickém a rychle rostoucím trhu. Gigatovárna ACC zvýší dostupnost vysoce výkonných a cenově dostupných baterií pro elektromobily v Evropě a urychlí transformaci automobilového průmyslu.

 

„Udržitelně navržené a vyráběné baterie jsou dobré nejen pro planetu, ale i pro naše podnikání, protože pohánějí tzv. zelenou transformaci a jsou motorem nového růstu,“ doplnil Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel Digital Industries. „Jako hlavní partner v oblasti transformace automobilového průmyslu je pro nás přirozené, že jsme spojili síly s ACC, jelikož se snažíme společně rozvíjet udržitelnou evropskou výrobu baterií pro elektromobily.“

 

Kromě tradičního dodavatelsko-odběratelského vztahu se dohoda mezi ACC a Siemensem vztahuje i na spolupráci v oblasti konektivity informačních a provozních technologií (IT/OT). Memorandum o porozumění zahrnuje také infrastrukturní řešení včetně energetického managementu pro vybudování továrny s nulovými emisemi oxidu uhličitého a potencionální možnosti financování prostřednictvím finančních služeb Siemens. Dohoda tak představuje hloubku a široký záběr technologického prvenství společnosti Siemens.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení