ASD.jpeg
20.1.2023

Společnost Siemens představuje digitalizované nasávací kouřové hlásiče řady ASD+ pro rozlehlé chráněné oblasti

  • Portfolio elektrické požární signalizace Siemens se rozšiřuje o nové nasávací hlásiče Siemens ASD+ s označením FDA261 a FDA262
  • Vyšší detekční výkon předurčuje nové Siemens ASD+ hlásiče především pro oblast kritické infrastruktury a chráněné prostory o velké rozloze
  • Pro uvedení nových SiemensASD+ hlásičů do provozu slouží vysoce intuitivní aplikace
  • Modulární provedení prodlužuje životnost, zjednodušuje servis a snižuje zátěž pro životní prostředí

Společnost Siemens představila dva nové nasávací kouřové hlásiče FDA261 a FDA262, které jsou určeny především pro náročné instalace systémů EPS v rozlehlých objektech, jako jsou velká datová centra, sklady internetových obchodů nebo průmyslové výrobní haly. Každá jednotka nasávacího kouřového hlásiče pokryje až 6.700 m2, což je aktuálně nejvíce ze všech zařízení nabízených na trhu. Nový hlásič Siemens ASD+ navíc zvládne pokrýt až 2.000 m2 v instalacích s nejvyššími nároky na citlivost (ve třídě A).

 

Nová intuitivní aplikace ASD Connect zajistí snadné uvedení do provozu pomocí chytrého telefonu. Aplikace automatizuje celý proces od návrhu po konfiguraci, a výrazně tak šetří čas a snižuje náklady na zprovoznění.

 

Nové hlásiče podle moderních trendů

„Nasávací hlásiče hrají důležitou roli v ochraně moderní infrastruktury. Podporují trendy energetické transformace a digitalizace v požární ochraně. Jedním z příkladů je zcela unikátní koncept požární ochrany bateriových úložištích energie, jejichž počet neustále vzrůstá,“ uvedl Michal Roubíček, produktový manažer EPS společnosti Siemens Smart Infrastructure.

 

Nové nasávací hlásiče kouře lze plně integrovat do systémů elektrické požární signalizace Siemens. Jako adresovatelné hlásiče komunikují s ústřednami Siemens přímo po hlásičové sběrnici FDnet/C-NET a nevyžadují tedy žádný další hardware, ani přídavnou kabeláž pro vstupně-výstupní adresovací moduly.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení