8735-0801342762
19.1.2021

Společnost Siemens Mobility podepsala memorandum o porozumění k vybudování prvního vysokorychlostního železničního systému v Egyptě

Dohoda zahrnuje výstavbu přibližně 1000 kilometrů dlouhé železniční sítě – prvním projektem je trať o délce 460 kilometrů v hodnotě kolem tří miliard amerických dolarů Vývoj, pořízení a výstavba na klíč včetně 15 let servisních služeb Siemens Mobility dodá vysokorychlostní a regionální vozidla, lokomotivy, železniční infrastrukturu, systémovou integraci a další služby

Národní správa tunelů, vládní agentura v působnosti egyptského Ministerstva dopravy, a společnost Siemens Mobility podepsaly prohlášení o porozumění (MoU) týkající se návrhu, instalace a uvedení do provozu prvního vysokorychlostního systému pro železniční dopravu v zemi - společně s místními společnostmi Orascom Construction S.A.E. a The Arab Contractors (Osman Ahmed Osman & Co.). Dohoda zahrnuje vybudování železniční sítě dlouhé 1 000 kilometrů, přičemž prvním projektem bude vysokorychlostní trať dlouhá 460 kilometrů s hodnotou kontraktu kolem tří miliard amerických dolarů. Společnost Siemens Mobility bude rovněž poskytovat servisní služby.

Memorandum o porozumění podepsali Essam Waly, prezident egyptské Národní správy tunelů, a Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility, na schůzce 14. ledna 2021 v Káhiře. Toho byli svědky předseda vlády Mostafa Madbouly, ministr dopravy Kamel Al Wazir, generální ředitel společnosti Siemens Joe Kaeser a zástupce generálního ředitele společnosti Siemens Roland Busch.

"Je nám ctí a jsme hrdí na to, že můžeme rozšířit naše důvěryhodné partnerství s Egyptem. Budováním vysoce efektivního železničního systému pro tuto zemi budeme podporovat egyptské občany dostupnou, čistou a spolehlivou dopravou," řekl Joe Kaeser, prezident a generální ředitel společnosti Siemens AG. „Po velmi úspěšném energetickém megaprojektu nyní společně s našimi partnery chceme zopakovat tohoto vizionářského ducha v odvětví dopravy.“

„Jsme rádi, že nás Ministerstvo dopravy chce pověřit realizací tohoto významného projektu. S našimi digitálními řešeními a komplexními službami na klíč chceme poskytovat moderní, integrované vysokorychlostní systémy pro železniční dopravu, které zemi dodají technologickou podporu a vytvoří nová pracovní místa. Nový železniční systém výrazně zlepší cestovní komfort a zkrátí dobu cestování milionům Egypťanů,“ říká Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility.

První 460 km dlouhá vysokorychlostní trať spojí města El-Alamein u Středozemního moře s Ain Sokhna u Rudého moře a zároveň bude procházet novým administrativním hlavním městem. Trať bude provozuschopná i pro účely nákladní dopravy, což dále podpoří hospodářský růst v regionu.

Siemens Mobility je světovým lídrem v oblasti vysokorychlostní železnice a je jednou z předních společností na egyptském dopravním trhu od 60. let minulého století. Společnost má také rozsáhlé zkušenosti s realizací projektů vysokorychlostních železnic v regionu Středního východu a Afriky.

Jako přední světový poskytovatel řešení projektů na klíč v oblasti železniční dopravy, s prokázanými výsledky v oblasti včasného dodávání projektů, integruje společnost Siemens Mobility různé prvky svého portfolia a dodává spolehlivě a z jednoho zdroje kompletní železniční systémy. Společnost dosud úspěšně dokončila přibližně 50 projektů na klíč po celém světě. Mnohé z nich splnila dříve, než bylo plánováno. Mezi nejnovější projekty patří rozšíření metra Blue Line v Bangkoku, dokončené v loňském roce, a kodaňský projekt Light Rail.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení