8881-1405165518
10.5.2021

Společnost Siemens a FC Bayern Mnichov změří tep fanoušků finálového zápasu

• #HeartBeatFinal: fanoušci si u finálového zápasu FC Bayern Mnichov sezóny 2020/2021 budou měřit srdeční frekvenci • #WeKickCorona: za každou změřenou tepovou frekvenci příspěvek pro sociální služby • #FCBayernPulse: datový projekt od společnosti Siemens a FC Bayern Mnichov vypočítává napínavost a intenzitu zápasu na základě srdečních frekvencí

V zápasu Bundesligy #HeartBeatFinal mezi FC Bayern Mnichov a FC Augsburg 22. května 2021 jde o dobrou věc – a o tep fanoušků Bayernu. Během hry budou měřit svou tepovou frekvenci pro #FCBayernPulse, společný datový projekt společnosti Siemens a FC Bayern Mnichov. Společnost Siemens daruje 1 cent za každý změřený tep pro iniciativu #WeKickCorona. Tu založili profesionálové z Bayernu – Joshua Kimmich a Leon Goretzka, aby pomohli sociálním organizacím, které se kvůli pandemii covid-19 dostaly do finančních potíží.

 

Řada fanoušků Bayernu si již měření srdeční frekvence pro #FCBayernPulse vyzkoušela během zápasů v bundesligové sezóně 2020/21. Systém funguje tak, že fanoušci nahrají data na interaktivní webovou stránku, kde jsou zkombinována s dalšími informacemi o průběhu hry, jako jsou rychlost běhu hráčů nebo akce v blízkosti brány. Výsledkem je vzrušující multimediální vizualizace.

 

„Jako oficiální partner FC Bayern podporujeme klub při poskytování mimořádných zážitků fanouškům ve všech disciplínách, inspirujeme lidi i mimo hru a přispíváme společnosti. Naše řešení fungují tiše, v zákulisí a zajišťují bezpečnost na stadionu, bezpečnou cestu fanouškům tam i zpět, ať už cestují metrem, autobusem či autem,“ říká Roland Busch, generální ředitel společnosti Siemens AG. „Spolu s #FCBayernPulse ukazujeme možnosti inovativních datových technologií. Jsme hrdí na to, že díky spolupráci s #WeKickCorona dostává naše práce nový rozměr a pomáhá také sociálním službám, které se během pandemie dostaly do složité situace.“

 

Společnost Siemens, FC Bayern Mnichov a #WeKickCorona hledají pro #HeartBeatFinal na 22. května další fanoušky, kteří se iniciativy zúčastní. Fanoušci mohou vyhrát sledovače aktivity, které měří mimo jiné i tepovou frekvenci. „Doufám, že se mnoho našich fanoušků zúčastní #HeartBeatFinal, protože je to dobře strávený čas ze dvou důvodů: Každý změřený srdeční rytmus pomůže dále rozvíjet zážitek z virtuálního stadionu a s každým centem za tlukot srdce lze pro #WeKickCorona získat víc peněz,“ říká Heinz Rummenigge, generální ředitel FC Bayern Mnichov AG.

 

Dárcovskou kampaň #WeKickCorona spustili dva hráči FC Bayern Mnichov, Joshua Kimmich a Leon Goretzka. Sbírají dary na podporu sociálních a charitativních projektů, které se během pandemie covid-19 dostaly do potíží. „Dosud bylo vybráno více než 5 milionů eur od více než 4 000 dárců. To je náš příspěvek k tomu, abychom pomohli naší společnosti přežít současnou krizi a zajistit, aby v budoucnosti byla různorodá a silná,“ vysvětluje Kimmich. Jeho týmový kolega Goretzka dodává: „Jsme rádi, že se k nám připojí společnost Siemens, náš klub a naši fanoušci na podporu #HeartBeatFinal. Je důležité v této obtížné době pomáhat lidem pracujícím v sociálních službách.“

 

Siemens AG a FC Bayern Mnichov spolupracují na rozvoji technologických projektů v rámci tzv. „Performance Partnership“. Díky nabídce hardwaru a softwaru, automatizačních řešení, digitálních služeb a znalostem odvětví může Siemens pomáhat společnosti FC Bayern v digitální transformaci jeho infrastruktury.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení