Siemens_Airbus_Capital.jpg
7.2.2022

Software Capital společnosti Siemens z portfolia Xcelerator byl vybrán společností Airbus k vývoji nové generace elektrických a elektronických systémů (E/E)

Společnost Siemens oznámila, že přední výrobce letadel Airbus zvolil aplikaci Capital™ pro vývoj elektrických a elektronických systémů (E/E) z portfolia Siemens Xcelerator. Cílem implementace tohoto řešení je zrychlení vývoje komerčních letadel.

Klíčovými důvody tohoto výběru bylo výkonné digitální vlákno a otevřenost platformy aplikace Capital, která zjednoduší zapojení do stávajících systémů podniku. Silná podpora společnosti Siemens a technické workshopy usnadní návrh a osvojení nových vývojových procesů.

Aplikace Capital vytváří skutečná konfigurovatelná digitální dvojčata E/E systému, která jsou propojena výkonným digitálním vláknem po celou dobu vývoje, výroby a provozního životního cyklu E/E systému. Navíc otevřená IT architektura a vícedoménová integrace v aplikaci Capital umožňují snadné nasazení do prostředí Lean PLM (Product Lifecycle Management) společnosti Airbus. Aplikace Capital bude následně tvořit hlavní komponentu návrhu E/E systémů a inženýringu výroby elektrických kabelů v celém nadnárodním vývojovém týmu.

Skupiny E/E budou fungovat v jednotném prostředí návrhu, což zajistí rychlejší vývoj výrobků, optimalizovanou výrobu elektrických systémů, vynikající kvalitu elektrických kabelů a plynulejší integraci dodavatelského řetězce. Výsledkem budou optimalizovaná schémata, kvalitní kabeláž a podrobná servisní dokumentace.

„Aplikace Capital umožňuje zákazníkům digitalizovat návrh elektrických systémů, takže mohou zkrátit dobu vývojového cyklu a výrazně snížit náklady,“ uvedl Martin O‘Brien, viceprezident obchodní skupiny Siemens Integrated Electrical Systems. „Jedná se o převratnou novinku v odvětví, které se snad již brzy zotaví z nedávných problémů. Aplikace Capital přenáší do reality výhody vývojového procesu založeného na modelu a nabízí předním světovým výrobcům, jakým je i Airbus, zjednodušení procesů, snížení rizik a zvýšení produktivity.“

Další informace o řešení Capital naleznete na stránce: www.siemens.com/capital

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení