Mecalux-Siemens-Robot-PIcking13_original.jpg
11.1.2024

Siemens Xcelerator: Roboty Mecalux vybavené umělou inteligencí zvyšují efektivitu vychystávání

  • Nové řešení vychystávacích robotů Mecalux využívá technologii Simatic Robot Pick AI společnosti Siemens
  • Se softwarem Simatic Robot Pick AI s 3D viděním mohou roboty vychystávat jakékoli zboží ve skladu bez ohledu na tvar a velikost
  • Systém kolaborativního vychystávání společnosti Mecalux zlepší zpracování objednávek ve skladech a logistických centrech

Mecalux – globální dodavatel automatizovaných skladových řešení, systémů pro řízení skladů a zakladačů, a technologická společnost Siemens spojily své odborné znalosti a zkušenosti v oblasti technologií průmyslové automatizace. Toto partnerství umožní optimalizaci vychystávacích úloh (picking) ve skladech a logistických centrech, a to díky novému řešení s využitím umělé inteligence. Je založeno na otevřené digitální obchodní platformě Siemens Xcelerator, která zahrnuje portfolio softwaru a hardwaru s podporou internetu věcí, ekosystém partnerů a tržiště.

 

Simatic Robot Pick AI přináší umělou inteligenci do skladů

Nové automatizované řešení společnosti Mecalux je postaveno na technologii Siemens Simatic Robot Pick AI. Tento software je určen ke zpracování obrazu pro robotická řešení, která využívají strojové učení. Software pro zpracování 3D obrazu umožňuje robotům vybírat při vychystávání ve skladu libovolné položky bez ohledu na jejich tvar a velikost. Předem natrénovaný algoritmus hlubokého učení řídí schopnost identifikovat 3D pozice pro vychystávání. Spolehlivé umístění pro vychystávání je vypočteno v nejkratším možném čase, což umožňuje vysoký výkon systému bez kolizí v boxu. Simatic Robot Pick AI nabízí také ucelenou integraci do automatizační platformy TIA Portal. Knihovnu Simatic Robot Library lze rovněž využít k navázání standardizované komunikace mezi robotem a programovatelnými automaty (PLC).

„Technologické partnerství se společností Siemens nám umožnilo vyvinout vysoce flexibilní, bezpečné a uživatelsky optimální robotické řešení, které se přizpůsobí specifickým potřebám našich zákazníků,“ uvedl generální ředitel společnosti Mecalux Javier Carrillo.

 

Mecalux uvádí na trh nová vychystávací řešení pro kolaborativní roboty

Společnost Mecalux uvedla na trh dvě řešení pro kolaborativní vychystávání založená na technologii Simatic Robot Pick AI: první cobot je naprogramován tak, aby bezpečně sdílel pracovní místo s operátory, a druhý cobot pracuje autonomně ve vysoce výkonných vychystávacích stanicích. Vychystávací řešení společnosti Mecalux je určeno pro nepřetržitý provoz, kde je prováděno až 1 000 vychystávacích úkonů za hodinu.

 

Kamera umístěná nad vychystávacím boxem cobota snímá 3D obraz zboží pro sestavení objednávek. Jakmile je položka vybrána, cobot ji s vysokou přesností umístí do vychystávacího boxu a optimálně využije dostupný prostor. Společnost Mecalux vyvinula algoritmus, díky němuž cobot zboží umístí přesně na to správné místo. Pomocí softwaru pro řízení skladu společnosti Mecalux může řešení kolaborativního vychystávání automaticky měnit systém uchopení v závislosti na typu zboží. Po přijetí nové krabice systém zpracování vidění a algoritmus umělé inteligence společnosti Siemens identifikuje obsažené položky a určí nejvhodnější způsob vychystání každého výrobku. Oba coboty provádějí celý proces zcela autonomně a s maximální přesností.

 

„Řešení společnosti Mecalux ukazuje, jak mohou roboty řízené umělou inteligencí zrychlit a zefektivnit proces vychystávání, který představuje zásadní časovou i nákladovou položku např. v logistických centrech. Díky řešení Simatic Robot Pick AI je vychystávání pomocí robotů flexibilnější a umožňuje rychlé zpracování objektů různých tvarů a velikostí, poradit si umí i s různými typy obalů. Využitím robotů lze navíc zmírnit vliv nedostatku pracovních sil, se kterým se české firmy již delší dobu potýkají,“ vysvětluje František Podzimek, vedoucí prodeje divize Digital Industries ve společnosti Siemens Česká republika.

Více informací o společnostech Siemens a Mecalux (v angličtině) www.siemens.com/intralogistics/reference-mecalux.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení