sinumerikcup.jpg
23.2.2022

Siemens vyhlašuje 9. ročník soutěže v CNC programování Sinumerik Cup

Siemens Sinumerik Cup je soutěž pro střední školy a učiliště, ve které soutěží týmy studentů technických středních škol a učilišť. V soutěži týmy připravují program pro výrobu skutečného produktu, kterým je letos experimentální koncový efektor pro kolaborativní robot. Do letošního ročníku soutěže o putovní pohár se mohou přihlásit 2-4 členné týmy z České republiky. Uzavírka přihlášek je 30. dubna, vypracované zadání je potřeba odeslat do 15. května 2022. Více na www.siemens.cz/sinumerikcup.

Vítězem se stane tým, který navrhne nejlepší technologický postup a v řídicím systému Sinumerik naprogramuje výrobu funkční sestavy experimentálního koncového efektoru pro kolaborativní robot. Obdobné komerčně vyráběné produkty se využívají v řadě aplikací, například pro přenos lehkých objektů přisátým k efektoru podtlakem.

„V soutěži Sinumerik Cup však nestačí jen co nejlépe navrhnout technologii a program. Důležité je také projekt skvěle odprezentovat a k tomu je potřeba dokonalá spolupráce v týmu,“ vysvětluje Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Motion Control Siemens Česká republika. „Věřím, že právě propojováním technických a prezentačních znalostí a dovedností připravujeme účastníky soutěže na to, co je v reálném profesním životě čeká,“ doplňuje.


Autorem zadání je Ing. Aleš Polzer, Ph.D. z odboru kvality, spolehlivosti a bezpečnosti (FSI VUT v Brně), který se na organizaci soutěže podílí od jejího počátku. „Myslím si, že čas věnovaný programování moderních CNC strojů v rámci naší soutěže bude užitečně stráveným a studentům mnohé přinese. Všem studentům, kteří se proto do soutěže přihlásí, přeji hodně štěstí a těším se na jejich vypracovaná zadání. Každý tým může překvapit a získat nejvyšší trofej. I nováčci v této soutěži vítězí,“ uvádí.

Soutěž Sinumerik Cup se těší rostoucí oblibě nejen u studentů, ale i u pedagogů. „Studenti i jejich učitelé mají možnost pracovat na reálném projektu, získat zpětnou vazbu a změřit síly s jinými školami. To je na soutěži baví,“ uzavírá Vít Hadáček, technický poradce Siemens.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové: v prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise, následně budou týmy, které postoupí do druhého kola, prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost odborně prezentovat a obhájit výsledky své práce.

 

Sinumerik Cup je týmová soutěž, za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy s dvěma až čtyřmi členy. Registrace přihlášek probíhá online do 30. dubna 2022, vypracované zadání musí být odevzdáno do 15. května 2022.

 

Obrázky ke stažení

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení