8883-1005259886
12.5.2021

Siemens ve Frenštátě pomáhá i v nelehké době

Sto tisíc korun opět rozdělí frenštátský výrobce elektromotorů na pomoc místním neziskovým a příspěvkovým organizacím. Siemens Fond pomoci přijímá žádosti organizací na podporu konkrétních projektů do 15. května.

Dvakrát do roka přispívá Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm na zajímavé projekty místních neziskových a příspěvkových organizací, a to celkovou částkou 200 tisíc korun. V posledním podzimním kole tak výrobní závod pomohl 25 tisíci korunami na nákup vzdělávacích prvků dětské skupině DS Bublinka, dále v této hodnotě Siemens vybavil denní místnost domova pro mentálně postižené Karmel Tichá, pořídil zateplení zázemí lesní školky U potůčku ve Štramberku a vybavil oddělení paliativní péče frenštátské Charity určenou pro pacienty s lehkým průběhem onemocnění covid-19.

„Místním neziskovkám a příspěvkovým organizacím jsme prostřednictvím Siemens Fondu pomoci dosud přispěli již bezmála půldruhým milionem korun,“ upřesnil ředitel frenštátského Siemensu Roman Valný a dodal: „Jsem však rád, že pomocnou ruku podávají i naši zaměstnanci, při dobrovolnickém dnu anebo formou pravidelných charitativních sbírek.“

 

V rámci jarního kola Siemens Fondu pomoci (SFP) závod opět rozdělí sto tisíc korun. Neziskové a příspěvkové organizace, které splňují podmínky regionálního kola SFP, mohou podat vyplněnou žádost nejpozději 15. května 2021. Návod k podání žádostí a pravidla Siemens Fondu pomoci jsou uvedeny na www.siemens.cz/fondpomoci.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení