si-sicharge-ds-4x3-srgb.jpg
26.3.2024

Siemens uvádí na trh novou dobíjecí stanici SICHARGE D 400 kW

  • Nová varianta vysoce výkonné dobíječky nabízí maximální a průběžný výkon stejnosměrného nabíjení 400 kW
  • Dynamické dobíjení až čtyř vozidel najednou
  • Ideální řešení pro ultra výkonné dobíjení osobních i užitkových vozidel – například podél dálničních tahů

 

Společnost Siemens uvádí na trh představila novou variantu ultra výkonné dobíjecí stanice SICHARGE D s maximálním výkonem 400 kW, která je určena pro trhy používající normu IEC.

 

Řada SICHARGE D je určena pro dobíjení stávajících a budoucích elektrických vozidel. Proto splňuje všechny příslušné standardy, protokoly a normy a dokáže se přizpůsobit aktuálním i budoucím nárokům na dobíjení. Externí výdejníky typu SICHARGE D umožňují navíc paralelní stejnosměrné dobíjení až čtyř vozidel v rámci jednoho připojení k síti, což optimalizuje dobu dobíjení a zajistí provozovatelům dobíjecích stanic úspory nákladů i prostoru.

 

„Pro udržitelnější budoucnost je široké přijetí elektromobility nutností. Kratší doba dobíjení elektromobilů i elektrických nákladních automobilů, zejména na tranzitu, bude hrát klíčovou roli pro vyšší míru přijetí a praktičnost tohoto druhu dopravy. Řada SICHARGE D představuje pro dosažení tohoto cíle důležitý milník,“ uvedl Markus Mildner, generální ředitel pro elektromobilitu Siemens Smart Infrastructure.

 

Řada SICHARGE D byla flexibilně navržena pro nejrůznější případy využití, jako je dobíjení v cíli (Destination Charging), veřejné ultra výkonné dobíjení nebo dobíjení podél dálnic a dokáže zajistit průběžně stabilní výkon 400 kW při okolní teplotě až 40 °C.

 

Stanice nabízí vícejazyčnou dotykovou obrazovku s intuitivním uživatelským rozhraním, stejně jako praktický systém organizace kabelů na dobíječce i výdejovém terminálu. Toto řešení umožňuje snadnou manipulaci, aby bylo dobíjení pro řidiče elektromobilů co nejkomfortnější.

 

Flexibilita dotykového displeje poskytuje výhody i provozovatelům dobíjecích bodů v podobě nejrůznějších možností inzerce a připojení platebních terminálů podle jejich příslušného platebního partnera.

 

Po celou dobu životnosti mají zákazníci k dispozici individualizované služby a neustálou podporu – od počáteční instalace přes digitální a vzdálený servis až po podporu přímo v místě.

 

Silniční doprava produkuje v rámci dopravního sektoru v Evropské unii největší množství emisí a představuje téměř tři čtvrtiny emisí skleníkových plynů z dopravy. Jako součást legislativního balíčku ‚Fit for 55‘ přijala Evropská unie nová pravidla upravující emise CO2 ze silničních vozidel. Navrhované nařízení zvyšuje cíle týkající se snížení emisí CO2 do roku 2030 a stanoví nový cíl 100 % pro rok 2035. Na jeho plnění se významným podílem bude podílet i silná a spolehlivá síť pro dobíjení elektromobilů.

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení