FIASiemensofficasustainabilityPLMsoftwaresupplier_original.png
19.10.2022

Siemens se stal oficiálním dodavatelem PLM softwaru pro udržitelnost pro FIA

  • Díky portfoliu Siemens Xcelerator může Mezinárodní automobilová federace (FIA) zlepšit udržitelnost motoristického sportu v oblasti ochrany životního prostředí

Mezinárodní automobilová federace (FIA), která je řídicím orgánem světového motoristického sportu a sdružuje přední světové motoristické organizace, si vybrala Siemens jako svého „oficiálního dodavatele PLM softwaru pro udržitelnost“. FIA bude využívat řešení z portfolia Siemens Xcelerator v rámci spolupráce s týmy F1 a na podporu udržitelnosti během své činnosti a šampionátů včetně podniků Formule 1.

 

FIA začne postupně zavádět portfolio Siemens Xcelerator, které jí umožní návrh vozidel a předpisů snižujících spotřebu energie a emise. Na základě této spolupráce Siemens podpoří organizaci FIA při dosahování cílů v oblasti udržitelnosti s využitím inovativního myšlení, průkopnických přístupů v motoristickém sportu a nových technologických postupů, které by mohly ovlivnit celý automobilový průmysl.

 

„Inovace a udržitelnost jsou dvěma hlavními a nejdůležitějšími principy naší organizace, a proto jsme rádi, že můžeme mít společnost Siemens jako oficiálního dodavatele. Můžeme začít zavádět udržitelná softwarová řešení Siemens nejen v rámci Formule 1, ale i v dalších aktivitách v motoristickém sportu,“ uvedl prezident FIA Mohammed Ben Sulayem. „Inovativní spolupráce, jako je tato, je zdůrazněním našeho závazku dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality.“

 

„Motoristický sport a udržitelnost může znít jako něco, co nejde dohromady. S využitím správných technologií to však možné je. Pokud lze dosáhnout uhlíkové neutrality v motosportu, může to platit i pro každé jiné odvětví. Díky této spolupráci chceme ovlivnit pohled, jakým veřejnost vnímá udržitelnou mobilitu, a podpořit ji. Jsme rádi, že si nás FIA vybrala jako svého oficiálního dodavatele, který jí pomůže splnit cíle v oblasti udržitelnosti,“ řekl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel divize Digital Industries.

 

Po dosažení uhlíkové neutrality a získání certifikace ISO14001:2015 v roce 2021 pokračuje FIA v hledání nových oblastí rozvoje. Tato nová iniciativa představuje další rozšíření spolupráce mezi koncernem Siemens a FIA a navazuje na předchozí projekty zaměřené na podporu digitální transformace s využitím odborných znalostí a inovací Siemens, jejichž cílem je zlepšit městskou mobilitu, bezpečnost, efektivitu, dostupnost, přístupnost a spolehlivost.

 

Již v roce 2019 se FIA a Siemens zaměřily na zvyšování bezpečnosti rallye zkoumáním možností, jak využít technologii autonomní detekce chodců ve vozidlech k identifikaci míst nebezpečných pro diváky rallye.

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení