plateforme-Industrial-Edge.jpeg
7.12.2022

Siemens rozšiřuje nabídku Industrial Edge a další podporu integrace provozních a informačních technologií

  • Systém Industrial Edge Management (IEM V2.0) pro klastry Kubernetes je určen pro IT uživatele ve výrobě a šetří zdroje, energii a náklady
  • Industrial Edge Hub zvyšuje transparentnost správy licencí
  • Nové virtuální edge zařízení a nové Simatic IPC edge přístroje nabízejí flexibilnější zavádění aplikací průmyslového internetu věcí (IIoT)

Společnost Siemens představila nový systém Industrial Edge Management pro optimální správu licencí i nová zařízení a aplikace. V rámci trvalého rozvoje platformy Industrial Edge tak nabízí řešení, která podporují integraci provozních (OT) a informačních technologií (IT) v průmyslové výrobě a umožňují tak bezproblémový tok dat z provozu do cloudu.

 

Nový systém Industrial Edge Management (IEM V2.0) představuje alternativu ke stávající verzi IEM 1.3 a je nabízen jako otevřený systém Kubernetes, který je široce používán v IT při správě kontejnerových aplikací. Nové řešení Siemens je vhodné pro rozrůstající se počet IT specialistů pracujících v průmyslové výrobě, zejména ve velkých podnicích se stávající IT infrastrukturou. Ti si mohou nyní snadno začlenit Industrial Edge do používaných klastrů Kubernetes. Automatizace provozní výroby je tak více namířena na využití informačních technologií a v konečném důsledku je pro IT uživatele efektivnější a lépe se používá. Vzhledem k tomu, že výpočetní výkon lze flexibilně přiřadit v rámci jednoho či více klastrů Kubernetes, ušetří firmy IT zdroje a tím pádem i energii a náklady. To vše nyní umožňuje i Industrial Edge. Mezi dalšími novými funkcemi najdeme optimalizovanou správu uživatelů nebo dostupnost cloudu. Uživatelům to nabízí větší flexibilitu i základ pro budoucí nabídky „řešení jako služby“, například pro zákazníky s méně hlubokými IT znalostmi.

Centrum Industrial Edge Hub by mělo do budoucna zajistit lepší využitelnost systému z pohledu správy licencí a nabídnout jasný a praktický přehled všech licencí a aplikací k příslušným zařízením zakoupených prostřednictvím Industrial Edge Marketplace. Přes Industrial Edge Hub si uživatelé budou například moct aktivně stahovat statistiku nebo dostávat jednotlivé reporty automaticky. Součást statistiky bude počet zakoupených aplikací, přiřazení licencí k jednotlivým systémům IEM či zbývající počet instalací a licencí. Uživatelé budou také dostávat upozornění v případě překročení kvót nebo doporučení k zásahu, aby těmto notifikacím do budoucna předešli.

Siemens dále rozšiřuje otevřený technologický ekosystém kolem svých zařízení a aplikací pro průmyslový edge i pro řešení od jiných dodavatelů. Systém nabízí například nové, kompletně virtuální zařízení pro průmyslový edge (Industrial Edge Virtual Device, IEVD) se všemi funkcemi, jako má jeho fyzický protějšek. S rozšiřováním počtu aplikací pro průmyslový internet věcí a toku dat lze k zařízením IEVD jednoduše přiřadit další zdroje. Navíc odpadají počáteční problémy s instalací, neboť zařízení IEVD stačí jednoduše stáhnout a okamžitě nasadit do provozu. Možnost předplatného celého řešení snižuje celkové finanční náklady.

Dalším příkladem obohacení ekosystému jsou nová zařízení Simatic IPC Edge s různými třídami výkonu a hardwarem a softwarem, který splňuje nejvyšší průmyslové požadavky na výkon, spolehlivost a bezpečnost. Všechny novinky v ekosystému umožňují průmyslovým podnikům zařadit do provozu mnohem více IIoT aplikací pro různorodější požadavky a zajišťují větší flexibilitu pro reakce na měnící se podmínky.

Další informace o Siemens Industrial Edge pro IT specialisty najdete na adrese: https://new.siemens.com/global/en/products/automation/topic-areas/industrial-edge/it-specialists.html

Fotografie ke stažení

Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení