p-d211-xx-01354v.jpg
24.1.2024

Siemens rozšířil servosystém Sinamics S210 o nový hardware a software pro další možnosti využití

Společnost Siemens inovovala osvědčený servosystém Sinamics S210 o novou hardwarovou architekturu a novou generaci softwaru V6, které dále rozšiřují možnosti jeho využití. Servosystém je vhodný zejména pro vysoce dynamické aplikace s výkonovým rozsahem od 50 W do 7 kW, například pro balicí stroje, aplikace typu „pick & place“ nebo digitální tisk.

 

Pro snadnější řízení jednotlivých os do budoucna nabízí nová generace systému Sinamics S210 druhé rozhraní pro enkodér a možnost připojit přímý systém měření k vyvážení mechanického uvolňování a tolerancí. Výrazně tak zvyšuje přesnost provádění jednotlivých úloh a rozšiřuje škálu možného využití. Díky základním a rozšířeným funkcím Safety Integrated zajistí nový Sinamics S210 komplexní zavádění bezpečnostního konceptu ve stroji a splnění požadavků SIL3 (EN 61508) a PL e (EN ISO 13849-1). Mezi nové funkce patří rovněž tzv. Security Integrated, které díky správě uživatelů a ochraně přístupu zvyšují celkovou bezpečnost průmyslových systémů. Další novinkou je, že kromě komunikace Profinet IRT nabízí Sinamics S210 i variantu přes EtherNet/IP. To znamená, že k servosystému lze připojit řídicí systémy třetích stran, což opět významným způsobem rozšiřuje možnosti jeho využití, zejména na trhu v USA. Nová povrchová úprava typu 3C3 (H2S a SO2) zajistí mimořádnou odolnost systému Sinamics S210, který dokáže odolat agresivním vlivům z okolního prostředí, jako jsou sirné plyny. Servosystém je tak zárukou vysoké systémové dostupnosti a produktivity i v náročných výrobních podmínkách – například při výrobě pneumatik. Jako technologická funkce systému Sinamics S210 je nově k dispozici samostatný polohový regulátor EPOS, který zajistí rychlé a snadné provádění vysoce precizních úloh řízení polohy a pohybu v měniči, jelikož tyto úlohy mohou být spočítány přímo v pohonu. Tato inovace snižuje nároky na výpočetní výkon řídicího systému, který se následně může zaměřit na komplexnější úkoly či větší počet pohonových os.

 

Nová generace systému Sinamics S210 umožňuje také simulaci aplikací v oblasti řízení polohy a pohybu (MC). Pomocí simulačního softwaru DriveSim Advanced lze v prostředí TIA Portal vytvořit digitální dvojče systému Sinamics S210 a provést jeho virtuální zprovoznění a projekční úlohy předem, což zajistí nákladově efektivní a účinné splnění požadavků na procesy v hnací soustavě. Digitální dvojče navíc nabízí možnost vytvářet virtuální školení a ukázky a optimalizovat provoz reálných strojů eliminací problémů v hnací soustavě, jež jsou simulovány v digitálním dvojčeti. Osvědčenou funkcí systému Sinamics S210 je integrovaný webový server, který byl nově navržen tak, aby podporoval novou webovou platformu a filozofii řízení nové generace měničů Sinamics – například Sinamics S200 a Sinamics G220. Webový server umožňuje efektivní zprovoznění a rychlou diagnostiku a údržbu z různých zařízení, jako jsou tablety nebo počítače.

Sdílet článek
Siemens Česká republika
Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými více než 10,5 tisíci zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, distribuované energetické systémy, veřejnou infrastrukturu a technologie budov. Odděleně vedené společnosti Siemens Healthineers a Siemens Mobility a Innomotics působí na trhu energetiky, zdravotnických technologií, kolejové dopravy a pohonů. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace a automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací: https://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Siemens AG (Berlín a Mnichov) je technologická společnost zaměřená na průmysl, infrastrukturu, dopravu a zdravotnictví. Siemens vytváří účelné technologie, které zákazníkům přinášejí skutečnou hodnotu: od továren účinněji využívajících zdroje, přes odolné dodavatelské řetězce a inteligentnější budovy a energetické sítě až po čistší a pohodlnější dopravu a pokročilou zdravotní péči. Propojením reálného a digitálního světa umožňuje Siemens svým zákazníkům transformovat jejich odvětví a trhy a pomáhá jim měnit každodenní život miliard lidí. Siemens je také držitelem většinového podílu ve veřejně obchodované společnosti Siemens Healthineers, která je předním světovým poskytovatelem zdravotnických technologií a utváří tak budoucnost zdravotní péče. Ve fiskálním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla skupina Siemens celosvětově tržeb ve výši 77,8 miliard eur a čistého zisku 8,5 miliardy eur. K 30. září 2023 měla společnost po celém světě přibližně 320 000 zaměstnanců. Další informace jsou k dispozici na internetové adrese https://www.siemens.com.

Siemens, s.r.o., Corporate Communications
Kontakt pro média: Mariana Kellerová
+420 602 403 594
mariana.kellerova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení