8841-1403008048
18.3.2021

Siemens Mobility získává zakázky na rozšíření a modernizaci železniční sítě v Sydney

Zakázky v celkové hodnotě 190 milionů australských dolarů (AUD) Modernizace zvýší kapacitu železnice, výkonnost a zlepší podmínky pro cestování

Společnost Siemens Mobility získala od vlády australského státu Nový Jižní Wales (NSW) dvě zakázky v hodnotě kolem 190 milionů AUD s cílem významně modernizovat železniční síť v metropoli Sydney, jedné z nejrušnějších sítí na jižní polokouli. Prvořadým cílem je optimalizovat výkonnost a kapacitu železniční sítě jako celku. Celková smlouva zahrnuje dvě velké objednávky, a to zavedení nového systému řízení provozu (TMS, Transportation management system) a modernizaci železničního zabezpečovacího zařízení v síti Sydney Trains spojenou s implementací vlakového zabezpečovače (ATP – Automatic Train Protection) typu ETCS-L2. Obě smlouvy rovněž zahrnují zajištění pravidelné údržby po dobu až 30 let.

Projekt je součástí obsáhlého vládního programu digitálních systémů, jehož cílem je nahradit starší železniční zabezpečovací zařízení a technologie řízení vlaků moderními, mezinárodně ověřenými a inteligentními systémy. Uvedení systémů do provozu je naplánováno na rok 2023.

 "Jsme velmi rádi, že společnost Siemens Mobility byla pověřena modernizací a optimalizací železniční infrastruktury v Sydney. Naše moderní technologie pro řízení a zabezpečení dopravy zlepší provoz v celé železniční síti a zajistí větší spolehlivost a dostupnost. Z toho nakonec těží i cestující,“ říká Michael Peter, generální ředitel společnosti Siemens Mobility. „Tento důležitý projekt podtrhuje naši vedoucí pozici v oblasti technologie automatického řízení a zabezpečení železniční dopravy a také posiluje naši přítomnost v Austrálii.“

Řídicí systém TMS bude integrován jako nadstavba evropského vlakového zabezpečovače ETCS úrovně 2, který je dnes považován za přední technologii a používá se na nejlepších a nejefektivnějších železničních sítích po celém světě. Modernizace v rámci programu digitálních systémů umožní poskytovat cestujícím častější a spolehlivější dopravní spojení. Aby bylo možné vyhovět požadavkům přepravní poptávky ze strany cestujících během dopravní špičky, lze provozovat 24 vlaků a v případě zvýšené poptávky dokonce až 30 vlaků za hodinu.

Druhá část tohoto důležitého projektu zahrnuje kromě ATP ETCS level 2 též implementaci automatického vedení vlaku (ATO, Automatic train operation), který pomáhá strojvedoucím a tím zajistí pravidelnější, spolehlivější a jednotnější provoz vlaků. Strojvedoucí, kteří i nadále pracují nezávisle, dostávají od systému účinnou podporu vedoucí k plynulejšímu provozu a zkrácení doby jízd, což je opět pozitivní zpráva pro cestující.

Jedním z nejdůležitějších úkolů nejmodernějšího řešení řídicího systému TMS bude nepřetržité sledování polohy všech vlaků, udržování vlakového provozu podle jízdního řádu a podpora v případě mimořádných událostí. TMS je provozován z řídícího střediska Rail Operations Center společně s dalšími systémy, které Sydney Trains používá k řízení provozu vlaků.

Aplikace jednotného vlakového zabezpečovače ETCS (European Train Control System), nyní též intenzivně zaváděného i na železničních tratích a vozidlech v ČR, také mimo evropský kontinent dokládá, že se cílenou nadnárodní spoluprací evropského železničního průmyslu a evropských železničních společností podařilo vytvořit úspěšný produkt, který svým významem překročil dimenze Evropy a stává se standardem na úrovni světa. Jedná se důležitý přínos evropské integrace ke zvýšení bezpečnosti železniční dopravy po celém světě.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení