8772-1002306894
23.2.2021

Siemens Mobility vyvíjí platformu Mobility as a Service (MaaS) pro Nizozemsko

Jedno prostředí pro plánování, rezervaci a platbu multimodálního cestování Efektivní, pohodlné a udržitelné cestování Otevřený systém pro všechny poskytovatele dopravy

Společnost Siemens Mobility a RiVier (společný podnik – joint venture dopravních společností NS –Nizozemské železnice, HTM – dopravní podnik v haagském regionu a RET – dopravní podnik v regionu města Rotterdam) podepsaly dne 23. února 2021 v Nizozemsku smlouvu na vývoj celonárodní chytré platformy Mobility as a Service (mobilita jako služba, zkr. MaaS). Platforma MaaS, která má být k dispozici od podzimu letošního roku, umožní poskytovatelům dopravy sjednotit plánování, rezervace a platby multimodálních cest do jedné aplikace. Technologické jádro platformy MaaS dodávají dceřiné společnosti Siemens Mobility, Hacon a eos.uptrade.

"Pandemie mění naše chování," říká jménem RiVier, ředitel RET, Maurice Unck. „Práce, studium a cestování vyžadují vyšší úroveň flexibility. To platí nejen o časových a prostorových aspektech, ale také o volbě dopravních prostředků. Proto právě nyní investujeme do zpříjemnění průběhu cestování. Usnadňujeme plánování, rezervace a platby za cesty zahrnující více druhů dopravy.“

„Díky chytrým aplikacím, které mohou propojovat a koordinovat různé druhy dopravy, se myšlenka bezproblémového cestování od první míle do poslední stává realitou. Možnost vybírat z celého spektra dopravních možností při plánování cesty, rezervaci a platbě výrazně zlepšuje průběh cestování a zvyšuje celkovou kvalitu života. Jsme rádi, že máme příležitost poskytnout naše chytré řešení a nabídnout systém MaaS, který zajistí Nizozemsku pohodlnější, udržitelnější a efektivnější dopravu, “uvedl Andre Rodenbeck, generální ředitel železniční infrastruktury společnosti Siemens Mobility.

"Vytvoření dokonalého zážitku pro cestující vyžaduje spolupráci napříč odvětvím. Je inspirativní vidět, jak společnosti NS, RET a HTM spojují své síly, aby učinily prostředí dopravy v Nizozemsku ještě atraktivnějším. My ve společnostech Hacon a eos.uptrade jsme velmi hrdí na to, že můžeme vnést naše know-how a řešení do tohoto projektu budoucnosti.“ říká Michael Frankenberg, generální ředitel společnosti Hacon a vedoucí multimodálních řešení ve společnosti Siemens Mobility.

Platforma je vyvíjena jako otevřený systém, který lze připojit ke stávajícím aplikacím od dopravních společností NS, RET a HTM, které společně poskytují mobilitu jako službu, MaaS. Iniciátoři by také chtěli pro svůj projekt získat další poskytovatele dopravních služeb, a tak učinit cestování veřejnou dopravou, na sdílených kolech, autem, na skútrech nebo taxíky ještě dostupnější a pohodlnější.

Prostřednictvím platformy MaaS mohou poskytovatelé dopravy upozornit na své služby a lépe je přizpůsobit potřebám cestujících a zároveň optimalizovat správu svého vozového parku. Kromě efektivity a pohodlí cestujících poskytuje MaaS také výhody šetrné k životnímu prostředí a udržitelnost. Vzhledem k tomu, že se veřejná doprava nebo sdílená řešení stávají s využitím MaaS atraktivnějšími, cestující budou používat svá auta pouze tam, kde to pro ně má největší přidanou hodnotu.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí společnosti Siemens Česká republika, zároveň je však samostatným právním subjektem. Siemens Česká republika patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 130 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií. Se svými 10 500 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility GmbH je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace železnice a elektrifikace, dopravních řešení na klíč a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravním operátorům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2022, který skončil 30. září 2022, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 9,7 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 38 200 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na Twitteru @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení