8772-1002306894
23.2.2021

Siemens Mobility vyvíjí platformu Mobility as a Service (MaaS) pro Nizozemsko

Jedno prostředí pro plánování, rezervaci a platbu multimodálního cestování Efektivní, pohodlné a udržitelné cestování Otevřený systém pro všechny poskytovatele dopravy

Společnost Siemens Mobility a RiVier (společný podnik – joint venture dopravních společností NS –Nizozemské železnice, HTM – dopravní podnik v haagském regionu a RET – dopravní podnik v regionu města Rotterdam) podepsaly dne 23. února 2021 v Nizozemsku smlouvu na vývoj celonárodní chytré platformy Mobility as a Service (mobilita jako služba, zkr. MaaS). Platforma MaaS, která má být k dispozici od podzimu letošního roku, umožní poskytovatelům dopravy sjednotit plánování, rezervace a platby multimodálních cest do jedné aplikace. Technologické jádro platformy MaaS dodávají dceřiné společnosti Siemens Mobility, Hacon a eos.uptrade.

"Pandemie mění naše chování," říká jménem RiVier, ředitel RET, Maurice Unck. „Práce, studium a cestování vyžadují vyšší úroveň flexibility. To platí nejen o časových a prostorových aspektech, ale také o volbě dopravních prostředků. Proto právě nyní investujeme do zpříjemnění průběhu cestování. Usnadňujeme plánování, rezervace a platby za cesty zahrnující více druhů dopravy.“

„Díky chytrým aplikacím, které mohou propojovat a koordinovat různé druhy dopravy, se myšlenka bezproblémového cestování od první míle do poslední stává realitou. Možnost vybírat z celého spektra dopravních možností při plánování cesty, rezervaci a platbě výrazně zlepšuje průběh cestování a zvyšuje celkovou kvalitu života. Jsme rádi, že máme příležitost poskytnout naše chytré řešení a nabídnout systém MaaS, který zajistí Nizozemsku pohodlnější, udržitelnější a efektivnější dopravu, “uvedl Andre Rodenbeck, generální ředitel železniční infrastruktury společnosti Siemens Mobility.

"Vytvoření dokonalého zážitku pro cestující vyžaduje spolupráci napříč odvětvím. Je inspirativní vidět, jak společnosti NS, RET a HTM spojují své síly, aby učinily prostředí dopravy v Nizozemsku ještě atraktivnějším. My ve společnostech Hacon a eos.uptrade jsme velmi hrdí na to, že můžeme vnést naše know-how a řešení do tohoto projektu budoucnosti.“ říká Michael Frankenberg, generální ředitel společnosti Hacon a vedoucí multimodálních řešení ve společnosti Siemens Mobility.

Platforma je vyvíjena jako otevřený systém, který lze připojit ke stávajícím aplikacím od dopravních společností NS, RET a HTM, které společně poskytují mobilitu jako službu, MaaS. Iniciátoři by také chtěli pro svůj projekt získat další poskytovatele dopravních služeb, a tak učinit cestování veřejnou dopravou, na sdílených kolech, autem, na skútrech nebo taxíky ještě dostupnější a pohodlnější.

Prostřednictvím platformy MaaS mohou poskytovatelé dopravy upozornit na své služby a lépe je přizpůsobit potřebám cestujících a zároveň optimalizovat správu svého vozového parku. Kromě efektivity a pohodlí cestujících poskytuje MaaS také výhody šetrné k životnímu prostředí a udržitelnost. Vzhledem k tomu, že se veřejná doprava nebo sdílená řešení stávají s využitím MaaS atraktivnějšími, cestující budou používat svá auta pouze tam, kde to pro ně má největší přidanou hodnotu.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení