8579-1305391125
4.5.2020

Siemens Mobility prodala již tisíc lokomotiv Vectron

Společnost Siemens Mobility dodává lokomotivy Vectron 50 zákazníkům z 16 zemí světa Jubilejní lokomotiva bude jezdit pro Dánské státní dráhy (DSB) Koncepce lokomotiv Vectron umožňuje hospodárný a flexibilní provoz, vlídný k životnímu prostředí

Společnost Siemens Mobility prodala 1000. lokomotivu Vectron. Jubilejní lokomotivu objednaly Dánské státní dráhy (DSB). První lokomotiva Vectron byla dodána v roce 2012, lokomotivy jsou vyráběny v závodě Siemens Mobility v Mnichově-Allachu. DSB objednaly 8 lokomotiv Vectron AC. K dnešnímu dni bylo prodáno 1003 Vectronů celkovým 50 zákazníkům ze 16 zemí světa včetně ČR.

„Prodej 1000. Vectronu je úspěchem, který podtrhuje dlouhodobou důvěru a spokojenost zákazníků. Vectron umožňuje přeshraniční dopravu bez nutnosti výměny lokomotivy, je navržen pro provoz napříč Evropou. Právě lokomotivy Vectron naplňují smysl dopravních koridorů vedoucích přes hranice. Zajišťují efektivní, ekologicky šetrnou a spolehlivou evropskou železniční dopravu,“ říká Sabrina Soussan, CEO Siemens Mobility.

„Při modernizaci železniční flotily DSB se zaměřujeme na schopnost zajistit udržitelnou veřejnou dopravu s ověřenými elektrickými platformami. Samozřejmě se těšíme na převzetí všech lokomotiv Vectron, které jsme u společnosti Siemens Mobility objednali. Fakt, že právě naše lokomotiva ponese číslo 1000, ukazuje, že je možné zavést sériově vyráběný standardizovaný produkt i v oblasti železničního průmyslu,“ říká Jürgen Müller, výkonný víceprezident, Strategie a vozový park, DSB.

Lokomotivy Vectron jsou využívány pro nákladní i osobní dopravu. Mohou být dodány jako čistě elektrické na střídavý proud (AC), stejnosměrný proud (DC) nebo jako multisystémová varianta (MS). Vectron disponuje výkonem 5,2 MW nebo 6,4 MW. Pro nákladní dopravu ve vybraných zemích zavedl Siemens Mobility standardizovanou variantu Smartron a také Vectron Dual Mode, který nabízí kombinaci dieselového motoru a elektrického napájení.

Lokomotivy Vectron ujely už více než 300 milionů kilometrů a jsou v současné chvíli schváleny pro provoz v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemí, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Švédsku, Švýcarsku a Turecku. Nedávno proběhlo schválení pro provoz v Belgii. Na české železnici zajišťují lokomotivy Vectron různých dopravců vozbu jak těžkých nákladních vlaků, tak i důležitých expresů v osobní dopravě.

Včetně této poslední objednávky dosáhne počet Vectronů ve flotile DSB čísla 42. Společnost DSB objednala svých prvních 34 AC lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility v letech 2018 a 2019. Nyní objednané lokomotivy budou využívány pro osobní dopravu v Dánsku. První lokomotivy z nové objednávky budou dodány na konci roku 2020.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení