8844-0803032078
23.3.2021

Siemens Mobility představuje „MoComp“ - iniciativu uvádějící na trh široké portfolio komponent pro kolejová vozidla

Společnost Siemens Mobility uvádí na trh MoComp - souhrnný katalog komponent a systémů pro kolejová vozidla Portfolio MoComp si může nyní objednat jakýkoli zákazník po celém světě Produkty umožňují našim zákazníkům spolehlivý provoz kolejových vozidel po celou dobu jejich životnosti

Společnost Siemens Mobility představuje MoComp, souhrnný a jediný zdroj, který poprvé zpřístupňuje všem zákazníkům po celém světě obsáhlé portfolio komponentů Siemens Mobility pro kolejová vozidla.

MoComp nabízí kompletní řadu elektrických a mechanických komponent a systémová řešení pro moderní kolejová vozidla. To zahrnuje sběrače proudu, pohonné systémy, podvozky, brzdy a palubní napájecí zdroje. Portfolio MoComp otevírá nové perspektivy výrobcům kolejových vozidel, výrobním partnerům OEM a provozovatelům vozidel. Nabízí špičkovou řadu komponentů, se kterými mohou spolehlivě provozovat kolejová vozidla po celou dobu jejich životnosti.

"Naše mnohaleté zkušenosti s vozidly pro přepravu cestujících a s lokomotivami nám umožňují nabídnout železničnímu odvětví komplexní portfolio komponentů a systémů. Tato produktová řada byla vyvinuta speciálně pro potřeby průmyslu kolejových vozidel z pohledu výrobce vozidla," vysvětluje Albrecht Neumann, generální ředitel Rolling Stock společnosti Siemens Mobility. "MoComp nabízí výrobcům kolejových vozidel, OEM partnerům a provozovatelům vozidel snadné objednání jednotlivých komponent i celých systémů, které jim pomohou optimalizovat a zlepšit výkonnost kolejových vozidel.“

Rozsáhlá nabídka zahrnuje spolehlivé, robustní a kvalitní produkty pro lehká kolejová vozidla, tramvaje, systémy metra a plně automatické osobní dopravní systémy (APM, Automated People Mover), jakož i pro regionální a vysokorychlostní trakční jednotky, lokomotivy a osobní vozy. Portfolio produktů Siemens Mobility pokrývá všechny typy napájecích napětí a rozchodů kolejí pro všechny segmenty trhu železniční dopravy.

Díky mezinárodní působnosti společnosti Siemens Mobility a zkušenostem s dopravními systémy všeho druhu, včetně jejich schvalování, může společnost Siemens Mobility nabídnout svým zákazníkům produkty šité na míru, které splňují všechny požadované certifikace a normy. Celosvětová síť výrobních závodů a kompetencí společnosti Siemens Mobility navíc umožňuje nabídnout každému zákazníkovi k dodaným produktům i rychlý, flexibilní a efektivní servis.

Sdílet článek
Siemens Mobility, s.r.o.
Siemens Mobility, s.r.o. je součástí českého průmyslu a zárukou inovativních a udržitelných technologií na železnici. V České republice zaměstnává více než 750 lidí v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Kromě obchodních týmů společnost tvoří oddělení vývoje a konstrukce kolejových vozidel, R&D centrum automatizace železnic, IT Hub a centra služeb (od schvalování kolejových vozidel po sdílené služby) či odštěpný závod Mobility Metro Services pro údržbu pražského metra linky C. Více informací naleznete na www.siemens.cz/mobility a www.siemens.cz/mobilityjobs.
Siemens Mobility GmbH
Siemens Mobility je samostatnou společností v rámci globálního technologického koncernu Siemens AG. Už více než 175 let je lídrem v oblasti inteligentních dopravních řešení a neustále inovuje své portfolio v klíčových oblastech kolejových vozidel, automatizace a elektrifikace železnice, dopravních řešení na klíč, softwarových řešení a souvisejících služeb. Díky digitalizaci umožňuje společnost Siemens Mobility dopravcům po celém světě budovat inteligentní infrastrukturu a trvale zvyšovat její hodnotu v průběhu celého životního cyklu, zvyšovat kvalitu služeb pro cestující s garantovanou dostupností. V obchodním roce 2023, který skončil 30. září 2023, dosáhla společnost Siemens Mobility obratu 10,5 miliardy EUR a celosvětově zaměstnávala přibližně 39 800 zaměstnanců. Další informace naleznete na www.siemens.com/mobility.

Siemens Mobility, s.r.o., Communications
Kontakt pro média: Petra Kracíková
+420 731 124 197
petra.kracikova@siemens.com

Pro ostatní informace kontaktujte naše kontaktní centrum:
+420 800 90 90 90
siemens.cz@siemens.com

Připojte se k nám na Facebooku www.facebook.com/SiemensCzech nebo na X @SiemensCzech.

Další tiskové zprávy

Respektujeme vaše soukromí

Kliknutím na tlačítko „Souhlasím s použitím cookies" souhlasíte s uložením souborů cookies ve vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití stránek a pomoci nám k dosažení lepších výkonnostních a marketingových výsledků.

Více informací a nastavení